הוכרזה: MediaTek 5G – מערכת על שבב לטלפונים עם מודם לדור החמישי

MediaTek 5G תמונה: MediaTek

יצרנית השבבים מדיה-טק (MediaTek) נכנסת לתחום ה-5G עם הכרזה על מערכת שבבים חדשה, MediaTek 5G, זו מגיעה באופן מובנה עם מודם Helio M70 אשר תומך ברשת הדור החמישי עם קצבי תעבורה מהירים במיוחד. ההכרזה של החברה הטיוואנית תביא את בשורת הדור החמישי למגוון רחב יותר של מכשירים בשוק, לאחר שחברות כמו סמסונג וקוואלקום כבר הציגו את השבבים התואמים שלהן.

בעוד MediaTek ידועה בעיקר בשילוב שבביה במכשירים הזולים יותר בשוק, החברה מכוונת גבוה עם מערכת השבבים החדשה, זו תשלב את המעבדים המבוססים על הארכיטקטורה האחרונה עליה הכריזה חברת ARM מוקדם יותר השבוע, כשה-MediaTek 5G תגיע באופן מובנה עם מעבד מבוסס Cortex-A77 והמאיץ הגרפי Mali-M77. ייצור המעבד החדש נעשה בתהליך FinFET 7nm ומאפשר לחברה לעמוד מול המוצרים המובילים בשוק המיוצרים בטכנולוגיית ייצור דומה.

את התאימות לתחום ה-5G מבצעת MediaTek דרך שילוב מודם ה-Helio M70, זה תומך בקצב הורדה מירבי של 4.7 גיגה-ביט בשנייה ובקצב העלאה מירבי של 2.5 גיגה-ביט בשנייה. המודם החדש תומך לאחור גם ברשתות קיימות: 2G, 3G ו-4G.

MediaTek 5G
תמונה: MediaTek

בחברה לא מפרטים אודות כל הפרטים הטכנים של הרכיבים שיגיעו כחלק ממערכת השבבים, אך חושפים כי זו תגיע עם יחידת עיבוד חדשה וייעודית לביצוע חישובים בתחום למידת המכונה (AI). החברה מציינת כי אחד מהיתרונות של שילוב הטכנולוגיה ב-MediaTek 5G יהיה בביטול אפקט התנועה הנוצר בעת צילום עצמים נעים.

במדיה-טק מייעדים את השבב החדש לשילוב בהתאמה לרשתות 5G הקיימות בימים אלו בעולם, כשבין האיזורים המצויינים מזכירה החברה את ארה”ב, אירופה ואסיה. החברה מצפה כי שבביה החדשים יגיעו לטלפונים כבר בשנת 2020.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים