הוכרזו: Razer Blade Studio – ניידים ליוצרי תוכן

ניידי Razer Blade Studio (מקור Razer) ניידי Razer Blade Studio (מקור Razer)

חברת רייזר (Razer) הכריזה במהלך כנס המחשוב Computex על זוג ניידי Blade חדשים בגרסת Studio מיוחדת המיועדת עבור יוצרי תוכן. ה-Blade 15 Studio ו-Blade Pro 17 Studio מגיעים כחלק מיוזמת ה-RTX Studio של NVIDIA לקידום מחשבים ניידים ליוצרי תוכן.

בעוד רובנו מכירים את רייזר כחברת גיימינג המייצרת מחשבים ניידים וציוד היקפי עבור שחקני מחשב, צמד ניידי ה-Studio החדשים לא מכוונים לשוק הרגיל של החברה, אלא ליוצרי תוכן, עם מפרט מעודכן המשתמש בכרטיס מסך ברמה של עד  Quadro RTX 5000 של NVIDIA ומסכים ברזולוציית 4K.

באופן מעשי מדובר על גרסאות מותאמות של ניידי ה-Blade 15 ו-Blade Pro 17 שהוכרזו באפריל, כשהם מגיעים בצבע לבן מט (Mercury White), בניגוד לצבע השחור האופייני של ניידי החברה, עם זיכרון ונפח אחסון מוגדלים המיועדים עבור יוצרי תוכן המפעילים תוכנות מחשב כבדות וזקוקים לנפח אחסון גדול יותר לעריכה.

נייד Blade 15 Studio ו-Blade 17 Studio (מקור Razer)
נייד Blade 15 Studio ו-Blade 17 Studio (מקור Razer)

מפרטים טכניים:

 Blade 17 Pro StudioBlade15 Studio
מעבדCore i9-9880HCore i7-9750H
זיכרוןעד 32GBעד 32GB
אחסוןSSD של עד 1TBSSD של עד 1TB
כרטיס מסךעד Quadro RTX 5000עד Quadro RTX 5000
מסך17.3 אינץ' ברזולוציית 4K ותדר רענון של 120Hz15.6 אינץ' OLED ברזולוציית 4K

ניידי ה-Blase Studio החדשים צפויים להיות זמינים למכירה מאוחר יותר השנה במחיר לא ידוע.

זוג ניידי ה-Studio החדשים של רייזר מסמנים שינוי משמעותי יחסית עבור החברה – לא עוד מותג גיימינג בלבד, אלא יצרן מחשבים ניידים לכלל המשתמשים, כשהדגש הפעם מגיע לתחום יוצרי התוכן באמצעות תוכנית ה-RTX Studio של NVIDIA. מדובר במהלך דומה לזה בו נקטה יצרנית ניידי הגיימינג MSI עם סדרת ה-Modern שלה.

NVIDIA RTX Studio

זוג ניידי ה-Razer החדשים מגיעים כחלק מיוזמת ה-RTX Studio עליה הכריזה NVIDIA בכנס Computex 2019 עם לא פחות מ-17 מחשבים ניידים מיצרנים שונים, יוזמה שנועדה לקדם מחשבים ניידים ליוצרי תוכן, כשהם משתמשים בכרטיסי המסך של החברה ברמה של עד GeForce RTX 2080 ועד Quadro RTX 5000, כשהיא מצרפת אליהם את סט התוכנות Studio Stack הכוללת גם ערכת פיתוח תוכנה ודרייברים יעודיים.

בפועל מדובר על ניסיון של NVIDIA לקחת את תחום עריכת הוידאו והתמונות בניידים בו לאפל יש נתח שוק גדול.

השוואת מפרטים