גאדג'טי מסקר: Samsung Galaxy A70 – הרבה יותר גדול

Samsung Galaxy A70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לכבוד שנת 2019 שינתה סמסונג את גישתה בכל הנוגע למכשירי שוק הביניים ומטה. סדרת ה-Galaxy J נעלמה ואת מקומה תפסה סדרת Galaxy A היוקרתית יותר של החברה. סדרה זו מונה כעת כמות גדולה מאוד של דגמים, החל מאלו המוצעים בכמה מאות שקלים עבור השוק הנמוך ועד הדגמים היוקרתיים יותר, אלו כוללים ברף העליון את סמארטפון ה-Galaxy A70 שהינו מושא סקירה זו.

אין זה סוד שכאן בגאדג'טי לא חסכנו בביקורת על הדגמים הקודמים של מכשירי הסדרה, כאשר גם ה-Galaxy A8 מ-2017 וגם ה-Galaxy A9 מ-2018 לא הצליחו לספק את הסחורה שהבטיחו כ"מכשירי פרימיום לשוק הביניים". האם ה-Galaxy A70 משנה את התמונה? קיבלנו לידנו את הדגם החדש של החברה ובדקנו.

"ממש אהבתי את הצבע"

עיצוב חיצוני של סמארטפונים לוקח פקטור נמוך למדי בסקירות שלי, זאת פרט לנוחות האחיזה, אך אחד מהדברים שאני נוהג לעשות עם כל מכשיר שאני בוחן הוא להוציא אותו מהכיס ולשחק איתו כשאנשים אחרים בסביבה. מכשירים חדשים ושונים תמיד מושכים עיניים, הם משהו שאינו מוכר למרבית הסובבים, אבל עם ה-Galaxy A70 ראיתי התלהבות יתרה מבחוץ, על כן חשבתי להזכיר זאת בסקירה.

איני חובב גדול של צבע האפרסק של המכשיר, אך הוא ייחודי מספיק כדי למשוך עיניים כששתי תגובות עיקריות שקיבלתי על עיצובו של המכשיר נגעו לצבע ("וואו, ממש אהבתי את הצבע") והגודל ("זה ענק!").

ובעוד צבעים זה דבר מרגש, אותי תפס יותר הגודל של המכשיר. מדובר בסמארטפון עם מסך 6.7 אינץ' – ענק! שגם מרגיש ככה ביד. זה נחמד מאוד נהדר לצפות בתכנים על מסך כזה גדול ובתוספת הרזולוציה הגבוהה (1080p) ותצוגת פאנל ה-OLED ניתן ליהנות גם מהצבעים העזים שסמסונג ידועה בהם.

אבל, וזה אבל גדול למדי, השימוש השוטף במכשיר בעל מסך כה גדול הופך ללא מהנה בכלל (לא, זה לא בגלל המגרעת) בשל חוסר היכולת של סמסונג להתמודד עם לחיצות מקריות. בזמן אחיזה במכשיר כה גדול, עם משקל לא נמוך של כ-180 גרם, אין מנוס מלגעת בו בקצוות פעמים רבות בזמן השימוש, מה שגורם ללא מעט תסכול בשימוש השוטף. נתקלתי לא מעט בחוסר יכולת בהפעלה של אפליקציות בגלל נגיעה מקרית בקצה המסך עם היד השנייה והפעלה לא רצויה של אפליקציות גם כן.

אף חסרונות אלו, ממשק המשתמש OneUI החדש של סמסונג מספק התייחסות ל"בעיית" המסך הגדול ומתאים את העבודה עימו כך שזו תהיה נוחה יותר. בין אם מדובר בהנגשה של התפריטים או האפליקציות המובנות כך שתוכלו לבצע פעולות בקלות יתרה ובין אם באפשרות של משיכת מסכי הבית מכל מקום על גבי התצוגה כדי להציג את מגירת האפליקציות או וילון ההתראות, בסמסונג מנסים לספק את הפתרונות הטובים ביותר שניתן לעבודה מול המסך הענק. ואם הוא לא ענק מספיק עבורכם, תוכלו להפעיל את אפשרות המחוות, שתעלים את כפתורי השליטה הבסיסיים של אנדרואיד (בית, חזור, ריבוי משימות) ותאפשר לכם שליטה בהם באמצעות מחוות פשוטות.

חלק גדול מהשימוש השוטף במכשיר נוגע לפתיחתו של מסך הנעילה, את זה ניתן לבצע באמצעות זיהוי פנים, קוד גישה או חיישן טביעות האצבע הדורש נגיעה על מסך הגלקסי A70. הביצועים של חיישן טביעות האצבע לא טובים כלל, גם לא לאחר עדכון תוכנה שהוקדש במיוחד לבעיה. רמת הזיהוי נמוכה וגם כשיש זיהוי, ארך זמן מה עד שהתאפשר לי להתחיל להשתמש במכשיר. זיהוי הפנים מהווה תחליף טוב בהרבה, אך ניכר חסרונו של חיישן טביעות אצבע זריז.

הכפתורים הפיזיים במכשיר עדיין לא במיקום הנוח ביותר, כאשר כפתור הכיבוי\הדלקה ממוקם באופן מושלם, אך כפתורי ויסות הווליום גבוהים מידי. ולבסוף, יתרון גדול לבעלי אוזניות מבוססות חוט (ואם אין לכם כאלה, סמסונג דאגה לספק לכם זוג באריזה) – יש חיבור 3.5 מ"מ בתחתית המכשיר.

ביצועים וסוללה

מערכת השבבים Snapdragon 675 המגיעה עם המכשיר מציעה מעבד 8 ליבות בתדר מירבי של 2GHz וביצועים טובים למדי הנתמכים על ידי רכיב זיכרון עבודה בנפח 6GB RAM ורכיב אחסון של 128GB (מתוך זה 19GB משמשים את המערכת של סמסונג). הביצועים שמספק המפרט הטכני של הגלקסי A70 טובים ולא נתקלתי בלאגים בזמן משחק (PUBG ברזולוציה המוגדרת גבוהה) או בקריסות של אפליקציות.

בצד הסוללה שילבה סמסונג במכשיר אחת בקיבולת של 4,500mAh, מה שמספיק בקלות ליום עבודה שלם ואף מעבר לכך. טעינה מהירה גם היא נתמכת במכשיר זה, כך ש-35 דקות טעינה יביאו אתכם ל-50% במחוון הסוללה ואחרי כשעה תגיעו כבר ל-80% מהסוללה עם טעינה מלאה תוך כשעה ו-45 דקות.

זמןאחוזיםפער זמן
15:260 אחוזים-
15:3410 אחוזים8 דקות
15:4020 אחוזים6 דקות
15:4630 אחוזים6 דקות
15:5340 אחוזים7 דקות
16:0150 אחוזים8 דקות
16:0860 אחוזים7 דקות
16:1570 אחוזים7 דקות
16:2480 אחוזים9 דקות
16:3790 אחוזים13 דקות
17:09100 אחוזים32 דקות (זמן כולל - שעה ו-43 דקות)

הרמקול בתחתית המכשיר מספק עוצמה גבוהה, אם כי לא הגבוהה ביותר ששמעתי, ומדייק בצלילים גם ברמות הגבוהות ביותר וללא צרימות מיותרות שיכולתי להבחין בהן.

למפרט המלא

Galaxy A70: סוף סוף מצלמה טובה?

אחת הבעיות הגדולות של סמסונג עם הדגמים הקודמים בסדרת ה-Galaxy A הייתה ההתמקדות במצלמות, בעיקר עם דגם ה-Galaxy A9 אשר 4 המצלמות שלו הפיקו תמונות שממש לא היו לטעמנו. ה-Galaxy A70 מציג שיפור על פני מה שראינו בדגמים הקודמים, כך שתקבלו תמונות טובות יותר, אבל אלו עדיין רחוקות מלהיות מה שנקבל במכשירי הדגל של החברה.

מערך הצילום הראשי של הגלקסי A70 מציע שלושה חיישנים: חיישן ראשי עתיר פיקסלים (32 מגה-פיקסל), חיישן 8 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה (123 מעלות) וחיישן 5 מגה-פיקסל שיעזור ביצירת אפקט הבוקה (אצל סמסונג נקרא Live Focus). לצד אלו מגיעה מצלמת סלפי בעלת חיישן 32 מגה-פיקסל.

אפקט ה-Live Focus של סמסונג מציג תוצאות מרשימות למדי, עם הפרדה טובה בין המצולם לסביבה, מה שמאפשר ליצור גם אפקטים נוספים סביב התמונות. זוהי יכולת שלסמסונג לקח הרבה זמן לטפח, אבל נראה כעת כי כמעט בכל תמונה נקבל הפרדה טובה, גם בתמונות הסלפי, זאת אף של-Galaxy A70 מצלמת סלפי בודדת ואין לה מצלמת עומק נוספת שתעזור בשיפור האפקט.

תמונות סטנדרטיות באור יום נראות טוב, עם דיוק בצבעים ובניגודיות, אך ישנה הרגשה של חשיפת יתר במקרים מסוימים. אם אתם מצלמים מול מקור תאורה חזק זה ניכר, זאת למרות התמיכה ב-HDR.

בצילומים במקומות עם תאורה נמוכה ניכרת עוד יותר ההשפעה של ניסיון הגברת התאורה, כאשר זו גורמת לגרעיניות במקומות מסוימים ולטשטוש באחרים.

השורה התחתונה

במחיר של 1,750 שקלים מהיבואן הרשמי (וכ-1,400 בשוק הפתוח) ה-Galaxy A70 מציע לא מעט. תקבלו מסך ענק של 6.7 אינץ' ברזולוציית Full HD, סוללה גדולה עם תמיכה בטעינה מהירה שתספק לכם יום עבודה שלם בקלות, מספיק זיכרון לאחסון הקבצים (128GB) וביצועים שיאפשרו לכם ליהנות מתנועה חלקה במכשיר ולמנוע ממשחקים לקרטע. המצלמות במכשיר מציגות שיפור על פני הדורות הקודמים, אם כי עדיין היינו שמחים לראות שיפורים בצד זה.

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
8/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
9/10
סוללה
10/10
מצלמה
7/10
8.5
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • מסך ענק ברזולוציה גבוהה
  • חיי סוללה
  • ביצועים
מה פחות אהבנו
  • צילום לילה
  • אין עמידות במים
  • אין טעינה אלחוטית

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: 1750 שקלים
  • שוק פתוח: החל מ-1400 שקלים

השוואת מפרטים