הוכרזה: iPadOS – מערכת ההפעלה הייעודית הראשונה לאייפד

iPad OS Dark Mode (תמונה: Apple)

מזה לא מעט זמן הקהל מנסה לומר לאפל כי האייפדים לא מסוגלים לעבוד על iOS כפי שהיא מותאמת לאייפונים עקב העובדה שהיא נבנתה מלכתחילה כמערכת המותאמת לאייפונים. החוויה הרגישה מרוסנת, ועם המון פוטנציאל לא ממומש עקב מערכת שלא מנצלת את האפשרויות הרבות אותן האייפד מציע. אפל שמעה את הקהל, וכעת אנחנו פוגשים את מערכת ההפעלה שנבנתה על iOS 13 ונקראת iPadOS.

כבר במבט ראשון על מערכת ההפעלה החדשה נראה כי מסך הבית השתנה, והמרווח בין האייקונים השונים תופס פחות מקום ונמצא לצד תמיכה בווידג’טים שונים. גם התמיכה החדשה בווידג’טים מגיעה עם מערכת ההפעלה העדכנית, אפשרות אותה אפל לא הציעה עד כה. חידוש נוסף מתברר ככזה המגיע בענן ה-iCloud Drive, ושם ניתן לשתף תיקיות, קבצים, לסגור קבצים בקבצי Zip, לחלץ אותם החוצה ולצפות בקבצים הנמצאים על האייפד.

מערך המחוות גם הוא זוכה לשיפור, ובמקום לנער את האייפד בשביל לבטל את הפעולה האחרונה שביצעתם, אפל בוחרת לעבור למחווה של החלקה באמצעות שלוש אצבעות. על מנת לבצע העתק-הדבק, תצטרכו לבצע מחוות צביטה בשלוש אצבעות (pinch). אוהבים את דפדפן ה-Safari באייפד? כעת תוכלו ליהנות גם ממנהל הורדות שמגיע עמו ו-30 קיצורי דרך שונים דרך המקלדת לביצוע פעולות בדומה למחשב רגיל.

אם אתם מחובבי העט המוכר של אפל (Apple Pencil), תשמחו לדעת כי זמן ההשהיה שלו ירד מ-20 מילי-שניות ל-9 מילי-שניות בלבד עם העדכון החדש. גם פלטת האפשרויות המוצעת עם העט זכתה לשדרוג, כשבמסגרת העדכון החדש נוכל למצוא פלטת אפשרויות רחבה בהרבה מהפלטה הקודמת עם תמיכה באפליקציות צד-שלישי.

חווית ריבוי המשימות מקבלת שדרוג משמעותי עם iPadOS גם כן, וכאן אפל מוסיפה תמיכה בחלון צף על מנת לגלוש באינטרנט תוך שימוש באפליקציית ההודעות, בעוד שגם חווית השימוש ב-Split Screen מקבלת שיפור וכעת נוכל לפתוח את אותה אפליקציה פעמיים דרך הפיצ’ר הנ”ל.

 כמו כן, אפשרויות אותן גילינו במסגרת מערכת ההפעלה iOS 13 עושות את דרכן גם לכאן, כמו מצב הלילה (Dark Mode החדש), פתיחת אפליקציות מהירה יותר פי 2, ירידת גודל העדכונים ב-60 אחוזים, כניסה באמצעות Sign in with Apple במקום Sign in with Google או Facebook ועוד.

מערכת ההפעלה iPadOS תתמוך בדגמי האייפד הבאים: iPad Air 2 ומעלה, דגמי iPad מהדור החמישי והלאה, דגמי iPad Mini 4 והלאה ועבור כל דגמי ה-iPad Pro.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים