הוכרזה: Kirin 810 – מערכת שבבים לשוק הביניים עם שאיפות גבוהות

Kirin 810 (תמונה: Weibo) Kirin 810 (תמונה: Weibo)

יחד עם הכרזתה על סדרת ה-Nova 5, וואווי חשפה את מערכת השבבים החדשה מתוצרתה לשוק הביניים, לה היא קוראת Kirin 810. המערכת המדוברת מציעה שיפור משמעותי הן בעיבוד הליבתי והן בעיבוד הגרפי לעומת קודמתה (ה-Kirin 710), זאת בנוסף לקפיצה קדימה בביצועי הבינה המלאכותית ובעיבוד התמונות.

על הנייר, נמצא כאן זוג ליבות עוצמתיות מסוג Cortex-A76 בתדר מירבי של 2.27 גיגה-הרץ, לצד 6 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 הרצות בתדר מירבי של 1.88 גיגה-הרץ. המעבד הגרפי הינו Mali-G52 MP6, וזה מבטיח שיפור בביצועים של 162 אחוזים לעומת ה-Kirin 710. גם תהליך הייצור של המערכת ירד כעת לגודל של 7 ננו-מטר מ-12 ננו-מטר, כך שזו היא מערכת השבבים הראשונה לשוק הביניים המוצעת בתהליך ייצור זה, אותו ראינו עד כה בעיקר במכשירי דגל.

Kirin 810 (תמונה: Weibo)
Kirin 810 (תמונה: Weibo)

מעבר לכך, וואווי מתחרה ראש בראש עם מערכת השבבים Snapdragon 730 מבית קוואלקום, אשר לעומתה היא מבטיחה להביא ביצועים חד-ליבתיים טובים יותר ב-11 אחוזים וביצועים רב-ליבתיים טובים יותר ב-13 אחוזים. גם בגזרת העיבוד הגרפי וואווי קופצת צעד קדימה ומעידה על קצת פריימים גבוה יותר ב-44 אחוזים לעומת ה-Adreno 618 אשר צועד יחד עם ה-Snapdragon 730.

ביצועיה של הליבה האחראית לבינה המלאכותית (NPU) קיבלו גם הם שדרוג, כשכאן נגלה כי וואווי שינתה את מבנה העבודה לתלת-ממדי בצורה של ריבוע, מה שעל פי החברה מסוגל לעזור למעבד הגרפי, למערכת השבבים ולזיכרון לתקשר בצורה טובה יותר. עם זאת, וואווי משתמשת בליבה העוצמתית על מנת לנסות לצפות עומסי יתר על המעבד הגרפי במטרה לשנות תדרי ריצה בזמן אמת.

עיבוד התמונה מקבל גם הוא שינוי, כשבדומה לחברות כמו סוני שהחלו לבצע את הורדת הרעשים כבר ברמת ה-RAW, וואווי הולכת באותה הדרך ומוסיפה את היכולת הזו ל-Kirin 810 בנוסף לדברים אחרים כמו שיפור איזון הלובן, שדרוג יחידת עיבוד התמונה ועוד. את ה-Kirin 810 ניתן למצוא כבר ברגעים אלו במכשיר ה-Huawei Nova 5.

השוואת מפרטים