נורות Philips Hue חכמות עם Bluetooth (מקור Signify)

מנורות Philips Hue החדשות מגיעות עם חיבור בלוטות'

| יום שישי, 28 ביוני 2019, 12:02 | בית חכם

חברת Signify, הידועה יותר בשם הקודם שלה – Philips Lighting מבית פיליפס, הכריזה על 3 מנורות חכמות חדשות מסדרת מוצרי התאורה החכמה Philips Hue, המגיעות לראשונה עם חיבור Bluetooth ומאפשרות להשתמש בהן ללא צורך בתחנת בסיס יעודית.

בניגוד למערכת Philips Hue הקיימת, שנמכרת גם בארץ, ומשלבת בין תחנת בסיס (מגשר) ונורות ה-Hue החכמות, הדגמים החדשים שמגיעים בצבע לבן, לבן עם אפשרות שליטה בטמפרטורת התאורה וצבעוני, משתמשים בחיבור Blutetooth רגיל בנוסף לטכנולוגיית ה-Zigbee הקיימת במוצרים האחרים של החברה, טכנולוגיה שהייתה הגורם לצורך תחנת בסיס יעודית.

בעוד נורות ה-Bluetooth החדשות מגיעות עם יתרון גדול ומאפשרות שימוש בהן ללא תחנת בסיס יקרה, השימוש ב-Bluetooth במקום Zigbee מביא עימו מספר חסרונות, הגדול בהם נוגע לטווח. בעוד תחנת הבסיס מאפשרת שליטה על בית שלם ועד 50 נורות, במקרה של הנורות החדשות ניתן יהיה לשלוט על עד 10 נורות כשהטווח שלהן הוא חדר אחד בו הן נמצאות.

נורת Philips Hue עם Bluetooth (מקור Signify)

יתרון נוסף שמגיע עם המעבר ל-Bluetooth הוא ביכולת החיבור הישירה שלהן למוצרי ה-Echo השונים של אמזון, שיאפשרו שליטה קולית פשוטה דרך Alexa ישירות ממוצרי ה-Echo. בנוסף לתמיכה ב-Alexa החברה צפויה להוסיף תמיכה במוצרי Google Nest ו-Google Assistant בשלב מאוחר יותר.

מנורות ה-Philips Hue החדשות יעלו 15 דולר למנורת Hue White לבנה רגילה, 25 דולר למנורת Hue White Ambiance לבנה עם שליטה בטמפרטורת התאורה ולבסוף 50 דולר למנורת ה-Color Ambiance הצבעונית.

למרות שמותג ה-Hue של פיליפס הוא אחד ממותגי התאורה החכמה המוכרים יותר בעולם, השימוש בטכנולוגיית ה-Zigbee הפך את הנושא ליקר באופן יחסי עד כה. עם זאת ניתן למצוא מוצרי תאורה חכמה ממותגים רבים שמשתמשים בחיבור WiFi רגיל הנמצא בכל בית לשליטה פשוטה יותר ולרוב גם במחיר נמוך בהרבה ממוצרי ה-Hue.

מקורות
signify
meet hue
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות