לוגו Windows 10

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מיקרוסופט עדכנה כי ביטול גיבויי הרג’יסטרי בווינדוס 10 היה צעד מתוכנן

מיקרוסופט (Microsoft) חשפה כי “באג” שאותר במנגנון גיבוי הרג’יסטרי (Registry) במערכת ההפעלה ווינדוס 10 הוא למעשה צעד מודע שהחברה ביצעה, צעד שמשפיע על למעלה מ-800 מיליון המשתמשים של המערכת ויכול לגרום לבעיות במידה ויהיה צורך בשימוש בגיבוי.

מבלי להיכנס לצד הטכני של ה-Registry, ניתן להגדיר אותו כמאגר ההגדרות של מערכת ההפעלה ווינדוס, בו המערכת מאחסנת את השינויים השונים אותם תוכנות מבצעות במערכת. מאגר הגדרות זה היה מגובה באופן קבוע על ידי כלל מערכות ההפעלה עד לווינדוס 10 בגרסת 1803 הידועה כעדכון אפריל 2018.

הבעיה הגדולה עם הצעד אותו נקטה מיקרוסופט הוא שהחברה לא טרחה לעדכן את המשתמשים על ביטול הגיבוי הפנימי, ויותר מכך, כפי שחשף אתר Ghacks, המערכת הייתה מודיעה כי בוצע גיבוי למרות שקבצי הגיבוי שנוצרו היו ריקים. לפי מיקרוסופט, הצעד החדש נועד להקטין את הנפח אותו תופסת ווינדוס 10, זאת למרות שנפח גיבוי ה-Registry נא בין 50MB ל-100MB בלבד.

קבצי גיבוי רג’סטרי ריקים (מקור מיקרוסופט)

בעוד שבמצב תקין למשתמש אין שימוש בקבצי הגיבוי של ה-Registry, במידה ואכן מתרחשת תקלה כלשהי, הגיבוי יכול לשמש ככלי מהיר ונוח לשחזור הגדרות שמאפשר בחלק מהתקלות להחזיר את המחשב לשימוש בזמן קצר. את הפתרון הזה מיקרוסופט ביטלה למעשה תוך שהיא ממליצה למשתמשים להשתמש בדיסק השחזור של ווינדוס 10.

עם כל הבאגים שמתגלים באופן תקופתי במערכת הווינדוס 10, הפעם מיקרוסופט בחרה בצעד הפחות פופולרי של “זה לא באג זה פיצ’ר”, הוספת תכונה חדשה שהיא לא טרחה לעדכן בה את המשתמשים, העשויה לגרום נזק לחלקם במידה והם יהיו זקוקים לגיבוי ה-Registry, כל זאת בטענה לצמצום נפח מערכת ההפעלה, נפח שמסתכם בכ-100 מגה בלבד.

הפעלה מחדש של הגיבוי האוטומטי

למרות ביטול הגיבוי המובנה, משתמשים שרוצים להחזיר את גיבוי ה-Registry יכולים לבצע זאת על ידי שינויים ב-Registry עצמו, צעד שמומלץ רק למשתמשים מתקדמים מאחר ושינוי לא נכון של ה-Registry יכול לגרום לבעיות במערכת ההפעלה.

  1. בתפריט ההתחל הקלידו regedit.exe והפעילו את עורך הרג’סטרי (Registry Editor).
  2. נווטו ל-HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Configuration Manager\.
  3. בחרו להוסיף ערך Dword של 32-bit לו יש לקרוא EnablePeriodicBackup.
  4. שנו את הערך ל-1 אחרי יצירת הערך עם לחיצה כפולה.
  5. הפעילו מחדש את המחשב.

החזרת גיבוי הרג’סטרי (מקור ghacks)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות