דיווח: אפל נמצאת במגעים לרכישת חטיבת המודמים הסלולרים של אינטל במיליארד דולר

מודם Intel XMM 8160 (מקור אינטל) מודם Intel XMM 8160 (מקור אינטל)

אפל נמצאת במשא ומתן מתקדם לרכישת חטיבת המודמים הסלולריים של אינטל, כך עולה מתוך דיווחים של הוול סטריט ג’ורנל ובלומברג, לפיהם אפל עשויה לשלם לאינטל כמיליארד דולר במסגרת הרכישה. הדברים מגיעים זמן לא רב לאחר שחתמה אפל על הסכם פטנטים עם קוואלקום ולצידו גם על הסכם ארוך טווח לרכישת שבביה של קוואלקום עבור המוצרים שמפתחת אפל.

הדיווחים מציינים כי המשא ומתן בין שתי החברות עשוי להבשיל לכדי עסקה כבר בשבוע הבא, אולם מן הצד השני מציינים גם כי השיח בין שתי החברות עשוי להתפרק לחלוטין. בעקבות העסקה שחתמה באפריל מול קוואלקום, נראה כי ידה של אפל על העליונה במקרה זה, בעוד אינטל כבר הודיעה באופן רשמי, ובסמוך לפרסום הפרטים אודות עסקת אפל-קוואלקום, כי תצא מתחום המודמים הסלולריים המיועדים לדור החמישי (5G).

מזה לא מעט שנים עובדת אפל על העברת פיתוח השבבים המרכיבים את מכשיריה אל תוך הבית, זאת על מנת שתוכל לבדל את מוצריה מאלו של המתחרים ולחסוך את הקשיים שעשויים להיווצר בעקבות עיכובים במשלוחים ובהפקת השבבים השונים על ידי חברות צד-שלישי. על פי בלומברג, אחד הגורמים שהביאו לחתימתה של אפל על ההסכם עם קוואלקום הייתה אי יכולתה של אינטל לספק מודמים מהדור החמישי בזמן לשם שילובם במכשירי האייפון שלה.

בטווח הארוך, רכישתה של חטיבת מודמי ה-5G של אינטל עשויה לספק לאפל כלים, ובעיקר כישרון בדמות מהנדסים, לפיתוח המודמים עבור מכשיריה, כאשר לצד זאת צפויה הרכישה להוסיף גם סל פטנטים, שעשוי להחליף את זה עליו משלמת כיום אפל לקוואלקום באופן שוטף.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים