אפליקציית וואטסאפ באייפון (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אפליקציית וואטסאפ באייפון (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

דיווח: WhatsApp תנסה להיפרד מהתלות בסמארטפון לשם עבודה עצמאית בכל פלטפורמה

| יום ראשון, 28 ביולי 2019, 18:29 | אפליקציות

מזה שנים שאנחנו מכירים את WhatsApp כאפליקציה שדורשת שימוש בסמארטפון שלנו, אך לאחרונה נראה כי החברה מעוניינת לשנות את הנוסחה שלה ולעבוד באופן עצמאי גם על המחשב או הטאבלט ללא צורך בסמארטפון. האתר wabetainfo, מאחוריו עומד מפתח שידוע בדיווחיו על תכונות עתידיות המופיעיות בגרסאות מוקדמות של האפליקציה, מדווח כי בוואטסאפ עובדים על פלטפורמה ייעודית שתאפשר חיבור טוב יותר בין כל המכשירים.

על פי הדיווח, השינוי אותו וואטסאפ תבצע יאפשר למשתמשים לעשות שימוש בשירות גם כשהסמארטפון כבוי לחלוטין ודרך כל פלטפורמה בה הם יבחרו. אם מדובר במחשב או בטאבלט, השירות אמור לעבוד ללא צורך בסמארטפון המחובר לאינטרנט. עם השינוי הזה וואטסאפ לכאורה נפרדת מאחד המאפיינים העיקריים שלה בנושא האבטחה, כשעד היום החברה בכוונה קישרה את כל ההודעות דרך הסמארטפון על מנת לדאוג שהכל נשמר על הסמארטפון שלנו ולא על שרתים בצד החברה.

כל ההודעות הנשלחות מאיתנו דרך הוואטסאפ מוצפנות מקצה לקצה, כשהן נשמרות על הסמארטפון שלנו בלבד על מנת לייצר מצב בו אינן יכולות לעלות על גבי שרתים מרוחקים שאינם קשורים אלינו. במטרה להפוך את המצב הנוכחי לפשוט יותר, וואטסאפ הכירה לנו לפני מספר שנים את WhatsApp Web, אך פלטפורמה זו עדיין דורשת מאיתנו שהסמארטפון יהיה מחובר לאינטרנט ופעיל כדי להעביר דרכו את כל ההודעות הנשלחות באמצעות המחשב.

הדיווח מגדיר את הדברים כרגע כשמועה, אך מדווח כי "כל הממצאים שראינו במשך חודשים מובילים למסקנה הזאת", מה שגורם לנו להאמין כי וואטסאפ אכן לוקחת את הדברים קדימה ובאופן רציני, כך שנוכל לצפות לפלטפורמה עצמאית שתצא לשוק בהמשך. פרטים אודות תאריך החשיפה אינם ידועים, כמו גם לאיזה כיוון האפליקציה תלך עם הבחירה להפוך את השירות לעצמאי ושאינו מקשר את ההודעות דרך הסמארטפון.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות