מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל)

מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל)

אינטל החלה לשלוח את מעבדי ה-Ice Lake ליצרני המחשבים

| יום שלישי, 30 ביולי 2019, 16:05 | חומרה, מחשבים
תגיות: 10nm, Ice Lake, Intel, אינטל

כחודשיים לאחר הכרזת מעבדי ה-Ice Lake, מעבדי הדור העשירי של אינטל בייצור 10nm, החברה הכריזה כי היא החלה לשלוח את המעבדים החדשים ליצרניות המחשבים השונות, מה שאומר כי אנו צפויים לראות את המעבדים החדשים בניידים  כבר לקראת סוף 2019.

מעבדי ה-Ice Lake החדשים מסמנים את תחילת המהפך הגדול ביותר של החברה בשנים האחרונות, עם המעבר לייצור מעבדי 10nm, כשבשלב הראשוני החברה תציע 11 מעבדים ניידים שונים מדגמי Core i7, Core i5 ו-Core i3 שיגיעו עם צריכה של 28W, 15W ו-9W, בהתאמה, עם עד 4 ליבות ו-8 נימים בתדר של עד 4.1GHz.

בעוד שאינטל החלה את הייצור של המעבדים ברבעון הראשון של השנה, החברה ניצלה את התקופה האחרונה על מנת לאגור מלאי מספק של מעבדי ה-Ice Lake החדשים על מנת שלא להיקלע לבעיות מלאי בהשקת הניידים החדשים שיתבססו על מעבדי ה-10nm.

מפרט מעבדי Ice Lake (מקור The Verge)

מפרט מעבדי Ice Lake (מקור Intel)

המעבדים החדשים יציעו שיפורי IPC (ר"ת instructions per cycle) של כ-18%, כאשר הבדל גדול נוסף יגיע בדמות הכרטיס המסך המובנה מסדרת Gen11 של אינטל שיגיע עם עד 64 יחידות עיבוד (EU), תדר של עד 1.1GHz וביצועים של עד 1 טרה-פלופ. הליבה הגרפית החדשה תציע גם תמיכה מובנת בתקני ה-DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b ו-HDCP 2.2.

בעוד שלא מדובר על המעבדים למחשבים הנייחים להם רבים מחכים, זהו השלב הראשון במעבר הכללי של אינטל לייצור 10nm בשלל מעבדי החברה במקום ייצור ה-14nm בו השתמשה בשנים האחרונות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות