אינטל מכריזה על הדור העשירי עם מעבדי Ice Lake לניידים בייצור 10nm

מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל) מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל)

חברת אינטל (intel) הודיעה על השקת הדור העשירי של מעבדי Core i למחשבים הניידים עם הכרזה במהלך כנס Computex 2019 על ייצור המוני של מעבדי Ice Lake מתקדמים בתהליך ייצור בגודל 10nm.

אחת הצרות הגדולות ביותר של אינטל מגיעה לסופה עם השקת מעבדי ה-Ice Lake שמציינים את תחילת סוף תקופת מעבדי ה-14nm. בעוד החברה ייצרה מעבדי 10nm עם ה-Core i3-8121U עוד קודם לכן, הפעם מדובר על ייצור המוני של מעבדי 10nm שיאפשרו לחברה לשכוח, כנראה, את משבר ייצור מעבדי ה-14nm.

המעבדים החדשים של אינטל מגיעים עם שדרוגים טכנולוגיים משמעותיים הכוללים חיבור Thunderbolt 3 מובנה יחד עם WiFi 6 שמגיע עם טכנולוגיית +Gig של אינטל למהירות העברת נתונים של יותר מ-1Gbps.

מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל)
מעבד אינטל Ice Lake בייצור 10nm (מקור אינטל)

בניגוד לדורות קודמים, מעבדי ה-10nm הראשונים ישולבו במחשבים ניידים בלבד עם דגמי Core i7, Core i5 ו-Core i3 שיגיעו עם צריכה של 28W, 15W ו-9W, בהתאמה, עם עד 4 ליבות ו-8 נימים בתדר של עד 4.1GHz. בצד הגרפי המעבדים יגיעו עם כרטיס ה-Iris Plus החדשים עם עד 64 יחידות עיבוד (EU) ותדר של עד 1.1GHz.

מפרט מעבדי Ice Lake (מקור Intel)
מפרט מעבדי Ice Lake (מקור Intel)

מבחן המציאות של מעבדי ה-Ice Lake עלול לאכזב חלק מהמשתמשים, בעוד אינטל מציינת כי המעבדים מהירים יותר בעד 18%, ההשוואה מבוצעת מול מעבדי ה-Sky Lake מהדור השישי, כשבהשוואה למעבדי ה-Whisky Lake מהדור השמיני ההפרש יורד בהרבה ונראה מרשים פחות.

שיפור משמעותי יותר במעבדי ה-Ice Lake מגיע בדמות כרטיס המסך Iris Plus המובנה, אשר מבוסס על ארכיטקטורת ה-Gen11 של החברה. כרטיס מסך זה מכפיל את הביצועים הגרפיים לעומת כרטיסי הדור הקודם ומאפשר חווית משחק טובה מספיק באמצעות כרטיס המסך המובנה.

ביצועים גרפיים מעבדי Ice Lake (מקור Intel)
ביצועים גרפיים מעבדי Ice Lake (מקור Intel)

Core i9-9900KS

לצד מעבדי ה-Ice Lake החדשים אינטל מחדשת את מעבד ה-Core i9-9900K של החברה ומשחררת את דגם Core i9-9900KS, גרסה מיוחדת של ה-9900K שקיבלה מקצה שיפורים בתחום ההמהרה (אוברקלוקינג) עם כלי ה-Intel Performance Maximizer של אינטל המאפשר המהרה אוטומטית טובה יותר. כעת מגיע המעבד לתדר בוסט של 5GHz לכל 8 הליבות שלו.

מהדורה מיוחדת למעבד Core i9 (מקור אינטל)
מהדורה מיוחדת למעבד Core i9 (מקור אינטל)

הבשורה הגדולה של אינטל עם מעבדי ה-Ice Lake החדשים נראית מרשימה פחות מהמצופה, לפחות לפי המספרים הרשמיים של אינטל עצמה. בעוד שדרוג כרטיס המסך ל-Gen11 מעניק שיפור גדול ומשמעותי לביצועים הגרפיים, הביצועים של המעבדים החדשים לעומת מעבדי הדור השמיני הרבה פחות מרשימים מכפי שניתן היה לצפות מטכנולוגיה שרבים חיכו לה שנים רבות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים