סמסונג חושפת חיישן צילום 108 מגה-פיקסל לטלפונים

חיישן ISOCELL Bright HMX (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) הכריזה על חיישן צילום חדש, ה-ISOCELL Bright HMX אשר מגיע ברזולוציית 108 מגה-פיקסל ופותח בשיתוף פעולה עם שיאומי (Xiaomi). זהו חיישן הצילום הסלולרי הראשון בעולם שעובר את סף ה-100 מגה-פיקסל.

חיישן ה-HMX החדש מגיע מסדרת ה-Bright (בהיר) של חיישני ה-ISOCELL של סמסונג עם טכנולוגיית ה-ISOCELL Plus וטכנולוגיית הטטרהסל (Tetracell) לקבלת צילומים איכותיים בדגש על בהירות הצילום, כאשר הוא מציע קפיצת מדרגה לעומת חיישני ה-Bright GW1 ו-Bright GM2 שהוצגו במאי ברזולוציה של עד 64 מגה-פיקסל.

מלבד הרזולוציה הגבוהה, חיישן ה-HMX החדש הוא גם חיישן הצילום הראשון שמגיע בגודל של 1/1.33 אינץ’ אשר מסוגל לקלוט אור רב יותר בתנאי תאורה נמוכה ולייצר תמונות בהירות יותר ברזולוציית 27 מגה-פיקסל על ידי הפיכת 4 פיקסלים קרובים לפיקסל אחד. בנוסף, סמסונג שילבה בחיישן טכנולוגיית Smart-ISO המשנה את רגישות הצילום באופן אוטומטי בהתאם לתנאי הצילום. בצד הוידאו, החיישן יתמוך בצילום וידאו של עד 6K או 6016×3384 פיקסלים ב-30FPS.

חיישן ה-ISOCELL Bright HMX צפוי לעבור לייצור המוני במהלך אוגוסט.

חיישן ה-Bright HMX החדש של סמסונג מציג שיתוף פעולה חדש יחסית בין החברה לשיאומי בתחום הצילום, כאשר שתי החברות מתחרות על אותו קהל היעד בתחום מכשירי הסלולר. נותר לראות באילו מכשירים שתי החברות מתכננות לשלב את חיישן ה-HMX ומי מהן תציג אותו קודם לכן לקהל הרחב.

השוואת מפרטים