LG G8X ThinQ (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: התרשמות ראשונה מה-LG G8X עם שני המסכים

| יום שני, 9 בספטמבר 2019, 08:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

חברת LG הכריזה על ה-LG G8X ThinQ בעל המסך הכפול במהלך כנס IFA 2019 המתקיים בימים אלו בברלין, מה שאפשר לי לקבל התרשמות ראשונית וזריזה על המכשיר במהלך התערוכה והאפשרויות שיש בשימוש בשני מסכים.

בניגוד ל-Galaxy Fold של סמסונג, ה-G8X החדש מגיע עם 2 מסכים או ליתר דיוק מדובר על מכשיר סלולרי רגיל וגדול עם מסך 6.4 אינץ' שמתחבר ל"כיסוי" שמכיל את המסך השני ומאפשר למשתמשים להתאים את ה-G8X לצרכים שלהם בהתאם לשימוש. הכיסוי מתחבר לטלפון באמצעות חיבור USB-C ובהפעלת הפונקציה לשימוש בשני המסכים יידלק מייד, וכדי לשמור על סימטריה, LG שילבה בחלק העליון של המסך השני מגרעת, אף שלא קיימת בו מצלמה.

העובדה כי מדובר בשני מסכים נפרדים מספקת אפשרויות מעניינות למשתמשים, החל משימוש בלתי תלוי בתוכן במסך הימני והשמאלי ועד שימוש במסך הנוסף בתור אמצעי קלט עם תצורה בגודל מלא של המקלדת או אף שימוש בו במשחקים בתור גו'יסטיק על מנת שלא להפריע לתצוגה במסך השני.

מצב פתוח LG G8X ThinQ (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

ההפרדה הזו בין המסכים מאפשרת לא רק לצפות במשהו אחד במסך הראשון, כמו וידאו ביוטיוב, ובמשהו אחר לחלוטין, כמו כתבה בגאדג'טי, במסך השני. ההפרדה הזו מאפשרת גם להציג אפשרויות שליטה נפרדות לאודיו, כך שתוכלו לשמוע שני דברים במקביל (אם אתם מסוגלים בכלל לעשות את זה). בחלק מהאפליקציות המובנות במכשיר תוכלו לקבל גם התאמה של ממשק המשתמש לשימוש בהן בשני המסכים, כך למשל אפליקציית ההודעות תאפשר להציג מקלדת במסך אחד ואת מסך ההודעה במסך השני, לכתיבה נוחה יותר.

עבור המסך בחרה LG ברזולוציה של +Full HD בלבד, ירידה ממסכי ה-Quad HD שראינו בדגמי ה-G8 וה-V50 של החברה, אבל תקבלו ממנה כפול כשתחברו את הכיסוי עם המסך הנוסף. חיבור אוזניות בגודל 3.5 מ"מ גם מופיע כאן וכל התוספות הללו יחד גורמות למכשיר להיות די גדול וכבד כשהכיסוי מחובר אליו, כאשר ללא הכיסוי הוא כבר אחד מהטלפונים הכבדים בשוק במשקל של 192 גרם ויחד עם הכיסוי מדובר במפלצת עם תוספת של 134 גרם נוספים לסך של 326 גרם – יותר מה-Galaxy Fold.

שיפור נוסף אותו החברה הוסיפה למכשיר הוא מסך OLED חיצוני בגודל 2.1 אינץ' שנועד לתת מידע והתראות בזמן שהמכשיר במצב סגור. בעוד לא מדובר על מסך גדול למדי, הוא מזכיר באופן מסויים את מסכי ההתראות שהחברה שילבה במכשירי סדרת ה-V של החברה שנתנו מענה דומה, עם אפשרות לקבל מידע ללא הצורך להשתמש במסך הראשי או במקרה זה, לפתוח את הנייד כלל.

מסך חיצוני LG G8X ThinQ (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

פרט מאכזב במקצת מגיע בדמות המצלמות האחוריות של ה-G8X, בעוד מכשירים מרובים היום מגיעים עם מערך מצלמות משולש או מרובע, LG שילבה במכשיר ה"חדשני" שלה זוג מצלמות, בלבד מה שמוריד במקצת מהאפקט של 2 המסכים.

עם זאת, אנחנו מקבלים במערך הצילום מצלמה המאפשרת צילום בזווית רחבה במיוחד של 136 מעלות, הרבה מעבר למה שקיים בטלפונים אחרים בשוק, אשר מצלמת תמונות בגודל 13 מגה-פיקסל. לצידה, מצלמה נוספת בזווית צילום רגילה (78 מעלות) עם חיישן 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8. ובחלקו הקדמי של הטלפון, מצלמת 32 מגה-פיקסל.

במפרט הטכני של המכשיר תוכלו למצוא את מערכת השבבים Snapdragon 855 יחד עם זיכרון 6GB RAM, אחסון של 128GB עם אפשרות להרחבה וסוללת 4000mAh שתהיה גם זו שתספק כח למסך המשני המתחבר למכשיר דרך חיבור USB-C.

הגישה השונה ש-LG נוקטת בה בתחום המסכים המרובים מעניקה יתרונות רבים לחברה, כשהחשוב בהם הוא העובדה כי המכשיר לא חייב להיות בעל מסך כפול באופן קבוע. המשתמשים יכולים להחליט על שימוש "רזה" יותר במכשיר בתור מכשיר סלולרי רגיל ולהוסיף את המסך השני רק כשהם צריכים אותו, מה שנותן לגישה הזאת יתרון חשוב בעיני.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות