טלוויזיות ה-OLED 4K של LG מקבלות תמיכה בטכנולוגיית G-SYNC

G-Sync על מסכי LG OLED 4K (מקור LG)

חברת LG הכריזה על שיתוף פעולה חדש עם חברת nVidia במסגרתו הודיעו השתיים על הוספת תמיכה בטכנולוגיית G-Sync לדגמי 2019 של טלוויזיות ה-OLED 4K של החברה, החל מדגמי C9 ו-E9 בגדלים של 55 עד 77 אינץ’ באמצעות עדכון תוכנתי שיגיע בהמשך השנה. העדכון יהיה זמין גם בדגמים המשווקים בישראל באמצעות שדרוג קושחה (firmware) שיתבצע לקראת סוף נובמבר.

בעוד טלוויזיות ה-OLED של LG לא מכילות שבבי G-Sync יעודיים, הן תומכות בטכנולויית ה-VRR (ר”ת Variable Refresh Rate) באמצעות כבל ה-HDMI עם קצב רענון של עד 120Hz. החידוש הגדול הוא עדכון קושחה עתידי שיעדכן את הטלוויזיות ויסווג אותך כתומכות G-Sync, מה שיאפשר לכרטיסי מסך של nVidia מסדרות RTX ו-GTX 1600 לעבוד איתן דרך כבל ה-HDMI בניגוד ל-DisplayPort הרגיל.

בעוד שכרגע מדובר על תוספת תמיכה ב-G-Sync לדגמי ה-55/65/77 C9 ו-55/65 E9 של LG, ייתכן שעדכון דומה יגיע לטלוויזיות אחרות, מה שייתן לצרכנים אלטרנטיבה זולה יחסית למסכי ה-BFGD של nVidia שמציעים רזולוציית 4K וקצב רענון של 120Hz על מסכים גדולים, אך עם תוספת G-Sync רגיל.

G-Sync על מסכי LG OLED 4K (מקור LG)

מהצד של nVidia התמיכה ב-VVR באמצעות כבל ה-HDMI תיעשה עם עדכון דרייברים יעודי שיצא בהמשך ויאפשר באופן תיאורטי להפעיל את ה-HDMI VVR לא רק על מסכי LG, אלא גם על מסכים אחרים באופן ידני. עם זאת, לא קיימת וודאות שהם יעבדו באופן תקין, בדומה למסכי ה-Adaptive Sync של היום שמוגדרים כתומכי G-Sync לאחר שנבדקו לעומק על ידי nVidia.

השוואת מפרטים