מטלפונים מתקפלים למקררים מודולריים: אלו המוצרים של סמסונג ב-IFA 2019

טלוויזיות QLED 8K של סמסונג (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

עם סיום תערוכת IFA 2019 שנערכה בברלין, אפשר להעיף מבט רחב יותר על הביתן הענק של סמסונג בתערוכה בו החברה הציגה מגוון רחב של מכשירים חשמליים, טלוויזיות ומכשירי הסלולר של החברה.

בעוד שמשתמשים רבים מכירים את סמסונג בעיקר מתחום המכשירים הניידים והטלוויזיות, החברה מציעה מגוון פתרונות רחב הרבה יותר בעבור כלל הצרכים של הלקוחות לבית, החל ממקררים ועד מכונות כביסה. בעוד שלא ניתן למצות את כל הביתן העצום של סמסונג בכתבה אחת, ניתן להתמקד במספר מוצרים.

סמסונג ב-IFA: קיר שלם של מסכי MicroLED

בתחום הטלוויזיות הדגם הבולט והגדול ביותר מבין שלל הדגמים השונים של סמסונג הוא טלוויזיית ה-The Wall (“הקיר”), שלמעשה איננה טלוויזיה אחת אלא שילוב של מודולי MicroLED קטנים היוצרים מסך ענקי בגודל של עד 219 אינץ’ בגרסה העסקית או עד 146 אינץ’ בגרסה הבייתית.

טלוויזית The Wall (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מלבד The Wall הענקית של סמסונג ניתן היה למצוא דגמים “קטנים” דוגמת ה-The Frame ו-The Serif המגיעים עם מסגרות צבעוניות שמאפשרות לטלוויזיות להיטמע בעיצוב הבייתי עם מגוון אפשרויות רחב. סמסונג ממשיכה לשים דגש על טלוויזיות ה-8K שלה, אלו כבר זכו להשקה בישראל ואף נחתו על השולחן שלנו לסקירה מלאה.

עוברים לטלפונים מתקפלים

בתחום הסלולר והמכשירים הניידים אי אפשר שלא להתמקד במכשיר ה-Galaxy Fold ממנו התרשמנו בקצרה במהלך התערוכה, כשיחד איתו אפשר היה למצוא את מכשיר ה-Galaxy A90 וטאבלט ה-Galaxy Tab S6 בנוסף למכשירים נוספים שהחברה מייצרת.

הגלקסי A90 הוא המכשיר בעל המפרט הגבוה ביותר שמציע סמסונג בסדרת הביניים Galaxy A והוא מגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 855 של קוואלקום, מסך Super AMOLED בגודל 6.7 אינץ’ ומערך צילום ראשי עם חיישן 48 מגה-פיקסל. מדובר גם בדגם ביניים של החברה המיועד לעבודה על גבי רשת הדור החמישי (5G).

מוצרי הבית של סמסונג

בתחום המקררים סמסונג הציגה את מקרר ה-BESPOKE, פתרון מודולרי שנועד למנוע את הצורך להחליף את המקרר עם הרחבת המשפחה, כאשר במקום זאת נוכל להוסיף מודולים נפרדים לפי הצורך וכל אחד מהם הוא למעשה מקרר עצמאי שמגיע עם שוליים דקים במיוחד, מה שמאפשר לצרף 2 מודולים או יותר על מנת לייצר מקרר גדול יותר.

שינוי מרענן נוסף אותו סמסונג הוסיפה לסדרת המקררים החדשה הוא המגוון הרחב של חיפויים חיצוניים בהם ניתן להזמין את מקרר ה-BESPOKE, כאשר בנוסף לכך סמסונג תציע אפשרויות חיפוי הכוללות ציורים ועוד הניתנים להחלפה בקלות לפי רצון המשתמשים.

בנוסף למקרר ה-BESPOKE ניתן היה למצוא מקרר חכם מסדרת Family Hub שמגיע עם מסך חיצוני חכם המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד ומשמש למעשה כטאבלט נייח עם האפשרות לגלוש ממנו ולנהל מטלות על המקרר עצמו. סמסונג אף מוסיפה אפשרות לראות את מדפי המקרר ללא הצורך בפתיחה שלו באמצעות מערך מצלמות פנימי במקרר.

בתחום הבישול ניתן היה למצוא את תנור ה-Dual Cook Flex, פתרון חכם המאפשר לאפות 2 דברים בו זמנית על ידי יצירה של 2 אזורים נפרדים בתנור אחד. התנור מאפשר לפתוח רק את הדלת העליונה ללא פגיעה באטימות של החלק התחתון או פתיחה מלאה של שתי הדלתות.

בתחום הכביסה הבייתית סמסונג הציגה “מכונת כביסה” שקופה שמדגימה את מנגנון ה-QuickDrive או QDrive, פתרון ייחודי של סמסונג לכביסה היוצר “מערבולת” פנימית בתוך תוף מכונת הכביסה על ידי כך שהחלק האחורי של התוף מסתובב באופן עצמאי, מה שמאפשר כביסה יעילה ומהירה יותר של כחצי מהזמן לעומת מכונת כביסה רגילה.

לבסוף, סמסונג הציגה מטהר אוויר שנקרא בפשטות Air Purifier, המגיע בעיצוב מרובע ומודולרי המאפשר לערום מספר קוביות טיהור אוויר אחת על השניה עם מנגנון נעילה חכם שגם מעביר את השליטה במטהרי האוויר לקוביה העליונה ביותר, מה שמאפשר להתאים את מטהר האוויר לגודל חלל החדר על ידי הוספת מודולים לפי הצורך.

מטהר אוויר Air Purifier (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ניתן היה להמשיך לכתוב עוד זמן רב על כלל הפתרונות החכמים והחדשים של סמסונג בתערוכת IFA 2019, אבל נסתפק בדוגמאות שהוצגו כמבט רחב על שלל פתרונות החברה בעבור הלקוחות שלה, מהמכשיר הסלולרי ביד המשתמש ועד לתנור האפיה בו הוא יכול להכין את האוכל שלו.

השוואת מפרטים