מפת דרכים חדשה של AMD מציגה את ליבות ה-Zen 4 ו-RDNA2

AMD Radeon

חברת AMD הצליחה לצבור הצלחות רבות השנה עם הצגת מעבדי ה-Ryzen 3000 המגיעים עם ליבות ה-Zen 2 בייצור 7nm וכעת שני עמודים ממצגת של AMD דלפו לרשת וחושפים את דורות ההמשך בתחום המעבדים עם ליבת ה-Zen 4 וליבת ה-RDNA 2 בתחום הגרפי.

מפת הדרכים של מעבדי AMD אינה חושפת פרטים רבים, אך מציגה למעשה מסגרת זמנים כללית למעבדי החברה כשהיא מציינת לראשונה את קיום ליבת ה-Zen 4, שנמצא לפי המצגת בשלבי תכנון, בעוד ליבת ה-Zen 3 שתיוצר בתהליך +7nm סיימה כבר את שלב התכנון וצפויה להחליף בהמשך את ליבת ה-Zen 2 הנוכחית בייצור 7nm.

המצגת מראה את שנת 2022 כתאריך היעד, מה שמאפשר לנו להניח כי נראה את ליבות ה-Zen 3 במהלך שנת 2020 הקרובה ואילו ה-Zen 4 תגיע ככל הנראה בין השנים 2021~2022. שינוי גדול עוד יותר שהמצגת לא מראה אך ידוע מזמן הוא העובדה כי סוקט ה-AM4 בו החברה משתמשת בשנים האחרונות נועד לשימוש עד 2020 בלבד.

מפת דרכים AMD – ליבות מעבדי Zen (מקור Guru3D)

באופן דומה לליבות ה-Zen, מפת הדרכים של AMD על הליבות הגרפיות מציגה את השנים החל מ-2017 וליבת ה-GCN (ר”ת Graphics Core Next) הוותיקה של AMD שהוחלפה לאחר מכן בליבת ה-RDNA (ר”ת Radeon DNA) עם הצגת סדרת ה-AMD Radeon RX 5700. לבסוף, לקראת 2021, מפת הדרכים מציגה את RDNA 2, הדור הבא של ה-RDNA שצפוי להגיע נכון לעכשיו ב-2020~2021.

מפת דרכים AMD – ליבות גרפיות (מקור Guru3D)

אין ספק כי AMD לא מחכה בשילוב ידיים וממשיכה בפיתוח המעבדים והליבות הגרפיות, תוך שהיא מנסה להגדיל את נתח השוק שלה על חשבון אינטל ו-nVidia, דבר שמצליח לה נכון להרגע בתחום המעבדים מול אינטל עם מעבדי ה-Zen 2 הנוכחיים של החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים