פייסבוק מרחיבה את משפחת מכשירי ה-Portal עם שלושה מוצרים חדשים

מסך חכם Portal Mini (מקור פייסבוק)

פייסבוק (Facebook) הכריזה על הרחבת משפחת מוצרי ה-Portal החכמים של החברה עם הצגת שלושה דגמים חדשים בסדרה, ה-Portal בעל מסך 10 אינץ’, ה-Portal Mini בעל מסך 8 אינץ’ ולראשונה ה-Portal TV, מכשיר יעודי ללא מסך משלו המתחבר לכל טלוויזיה רגילה והופך אותה למעשה למסך פורטל חכם.

מוצרי ה-Portal החדשים מצטרפים למסכי ה-Portal ו-+Portal אותם פייסבוק השיקה לפני כשנה במחיר זול יותר, כאשר בנוסף החברה מכריזה על הוספת התמיכה בביצוע שיחות וידאו דרך וואטסאפ (WhatsApp) עם הצפנה מלאה מקצה לקצה ותמיכה הקיימת לביצוע שיחות דרך תוכנת המסנג’ר (Messenger) של פייסבוק עצמה.

שני מסכי ה-Portal החדשים עוברים עיצוב מחדש בהשוואה לדגמים הקודמים ומגיעים עם מסגרת מסך המדמה מסגרת תמונה סטנדרטית המאפשרת למסכים להיטמע בצורה טובה יותר בבית, כאשר אפשר יהיה להשתמש בהם במצב מאונך או מאוזן.

משפחת מכשירי ה-Portal החדשים (מקור פייסבוק)

בניגוד למסכי ה-Portal החכמים הרגילים, ה-Portal TV מגיע ללא מסך משלו ומשתמש במסך הטלוויזיה להצגת המידע ולביצוע שיחות הוידאו, כאשר הוא מגיע עם מערך צילום חכם אותו ניתן להניח מעל או מתחת לטלוויזיה כשהוא מבצע מעקב חכם אחרי פני המשתמש על מנת להשאיר אותו במרכז התמונה גם כאשר הוא מסתובב בחדר מול הטלוויזיה.

פייסבוק הדגישה בהכרזה את נושא האבטחה והפרטיות של מוצרי הפורטל, לאור העבר הבעייתי במקצת של החברה בתחום, ותאפשר לכבות את המיקרופון והמצלמה המובנים במוצרים באמצעות כפתור בודד עם אפשרות לבטל את העוזרת הקולית היעודית של החברה. בניגוד למקרים קודמים, החברה חושפת מראש כי ייתכנו מקרים בהם “צוות מיומן” של פייסבוק יאזין לשיחות עם מערכת הפורטל על מנת לשפר את השירות, זאת על אף שתהיה אפשרות לבטל האפשרות הזו דרך הגדרות המכשיר.

Portal TV (מקור פייסבוק)

שינוי נוסף אותו פייסבוק מבצעת עם ההשקה החדשה הוא בהגדלת כמות המדינות בהן ניתן יהיה להשיג את מסכי הפורטל החכמים, כאשר מלבד ארה”ב וקנדה בהם הם נמכרו עד היום אפשר להשיג אותם מעכשיו גם באנגליה, צרפת, איטליה, ספרד, אוסטרליה וניו זילנד.

פייסבוק תתחיל לשלוח את מסכי ה-Portal ו-Portal Mini החכמים החל מה-15 באוקטובר במחירים של 179 ו-129 דולר, בהתאמה, כאשר ה-Portal TV ישלח החל מה-5 בנובמבר במחיר של 149 דולר. בנוסף למחיר הרגיל החברה תציע הנחה של 50 דולר בכל הזמנה של 2 מכשירים.

מוצרי הפורטל החדשים של פייסבוק מנסים להגדיל את הכניסה של החברה לשוק המוצרים החכמים, כאשר לא בטוח עד כמה אנשים ישמחו להכניס מערך צילום ומיקרופונים לבית שלהם מחברה שבאופן עקבי למדי נחשפות בה בעיות שמירה על פרטיות המשתמש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים