iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

גאדג'טי מסקר: iPhone 11 Pro Max – עדיין גדול, מרשים ויקר
| יום חמישי, 3 באוקטובר 2019, 18:00 | גאדג'טי מסקר, סלולר

אפל המשיכה השנה במודל הדומה לזה אותו הציגה בשנתיים האחרונות עם שלושה מכשירי אייפון חדשים. סימון ה-X הרומי נותר מאחור וב-2019 מחזירה אותנו החברה למספור הרגיל עם דגמי האייפון 11, כאשר הפעם היא מבצעת הפרדה ברורה בין דגם הכניסה ובין שני דגמי "פרו", ה-iPhone 11 Pro וה-iPhone 11 Pro Max, אותם היא מבדלת דרך מסכי ה-OLED ומערך הצילום המשולש.

מושא הסקירה שלנו הוא ה-iPhone 11 Pro Max, הדגם הגדול ביותר של אפל, עם מסך OLED בגודל 6.5 אינץ'. המכשיר מגיע בעיצוב הדומה לזה שראינו מצידה של החברה בשנתיים האחרונות וזהו הדגם השלישי בסדרה שנושא את קווי העיצוב אותם ראינו לראשונה עם ה-iPhone X ב-2017, כאשר השינויים המרכזיים מתמקדים בגבו של הטלפון.

עם מפרט מתקדם יותר, מערכת הפעלה חדשה ושיפורים המתמקדים בתחומי הצילום והסוללה, בדקנו מה באמת חדש באייפון פרו והאם באמת קיימת הצדקה למחיר הכה גבוה של המכשיר.

עיצוב שלא מתקבל על הדעת

עיצוב מהווה חלק משמעותי במכשיריה של אפל ופעמים רבות קבע את הטון בעיצובי טלפונים של חברות מתחרות. העיצוב הוא זה שהקנה לאפל את האפשרות להציג את מכשיריה כמכשירי פרימיום ובאחיזה שלהם ביד בפעם הראשונה, אותה תחושת יוקרה תמיד הדהדה בי. אך בשנים האחרונות החל שיריון המיתריל של החברה להיסדק, כאשר פתרונות עיצוב זמניים כמו מגרעת הקוטעת את התצוגה בראש נדרשו על מנת להציג התקדמויות טכנולוגיות ועיצוביות, פתרונות שנשמרים כעת מזה הדור השלישי של העיצוב שהגיע עם ה-iPhone X.

המרדף של אפל בניסיון להדביק את המתחרים שהציגו מסכים הולכים וגדלים הביא את האייפון 11 פרו מקס להפוך למפלצת גדולת ממדים, כזו המרגישה כמשקולת על היד בעת אחיזתה. במשקל של 226 גרם, לפני שתוסיפו כיסוי שיגן עליו מכל פגע, דגם המקס הוא אחד המכשירים הכבדים בשוק כיום, אם לא הכבד ביותר, כאשר מעליו נוכל למצוא מכשירים מאסיביים הרבה יותר כמו ה-Galaxy Fold המתקפל של סמסונג המגיע במשקל הקרוב יותר ל-280 גרם.

אחיזתו ותפעולו ביד אחת כמעט ובלתי אפשריים, זאת לא רק בשל היותו מכשיר כבד וגדול ממדים, אלא בשל החלטתה של אפל לסמוך על מנגנון מחוות שימנע מאיתנו את הפעלת המכשיר באמצעותן ביד אחת. אך בשתי ידיים העבודה לא הופכת קלה בהרבה, בשל גודלו העצום ומשקלו הכבד.

גב המכשיר מקבל את עיצוב המט היפהפה, עם ציפוי זכוכית הנעים מאוד למגע, והודות לזה גם לא נראה הפרעה גדולה מצידן של טביעות אצבע שיהרסו את עיצובו החיצוני. אך באפל עצרו את הדגש על החיצוניות שם וחזרו לבצע פשרות בצד עיצוב מערך הצילום מסיבה שאינה מובנת כלל. גם במבט שני, שלישי, רביעי ועשירי קשה שלא לחשוב כי הבחירה בשילוב פלטה שקופה הבולטת מגב המכשיר, מתוכה בולטות החוצה גם שלוש המצלמות, נעשתה על ידי הושבת ילדים בני 3-6 לסשן הדבקות, כשאלו בחרו בחתיכת פלסטיק שקופה אותה הם הדביקו ללא מחשבה על האייפון כדי לקבל את התוצאה הסופית.

אם עיצוב ה-iPhone X היה חביב הקהל כשיצא לפני כשנתיים לשוק, כיום הוא אולי עדיין מושך במידה מסויימת, אך רחוק מלהיות מרשים ורחוק עוד יותר מלהיות פונקציונלי, הן בצד עיצוב המכשיר עצמו והן בצד עיצוב ממשק המשתמש התואם לו.

מסך נהדר, סוללה מטורפת, ביצועים מושלמים

אימוץ מסכי ה-OLED של סמסונג מהווה לאחת מהבחירות הטובות ביותר שעשתה אפל בשנים האחרונות. מסך הענק בגודל 6.5 אינץ' מספק תמונה מהמרשימות בשוק ומטרתו היא ללא ספק לשם צפייה בסרטים ומשחקים באיכות מרשימה, כשהרזולוציה של התצוגה היא הכי קרובה אליה אפל הגיעה ל-Quad HD 2K עם פריסה של 1242×2688 פיקסלים, שעדיין נמצאת בתחום של +Full HD.

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

הצבעים על המסך מדויקים, והשחורים, הודות לשימוש בפאנל ה-OLED, מרשימים במיוחד, כאשר תמצאו כי ישנה תמיכה גם ב-HDR במסך זה. זוויות הצפיה במסך רחבות למדי וכמו שמצאנו בדגם הקודם בסדרה, גם כאן התאורה הגבוהה מאפשרת שימוש נוח במכשיר גם באור שמש, כאשר מי שמעדיפים תאורה חמימה יותר יוכלו להמשיך ולהשתמש במצב ה-True Tone להתאמת התאורה באייפון לתנאי התאורה סביבו.

מצב הלילה (Dark Mode) החדש אשר מגיע כחלק ממערכת ההפעלה iOS 13 מאפשר הקלה נוספת על העיניים, עם התאמה לתפריטים באפליקציית ההגדרות וברחבי מערכת ההפעלה וכן התאמה של אפליקציות לתצוגה השחורה החדשה, כשלאט לאט אנו צפויים לראות עוד ועוד מפתחי אפליקציות המבצעים התאמות לאפליקציות שלהם לאייפון שיאמצו את מצב הלילה החדש.

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

מערך הרמקולים בדגם האייפון 11 פרו מקס הינו מהמרשימים בשוק, הן בצד העוצמה והן בצד איכות הצלילים. תמצאו במכשיר מערך אודיו סטריאופוני, כאשר הרמקול הממוקם במסגרת התחתונה של המכשיר הינו החזק מבין השניים ואילו הרמקול המשני הממוקם במגרעת אשר בראש התצוגה משלים את הצלילים עם עוצמה מרשימה גם כן. יחדיו, מפיקים השניים צלילים מהנקיים להם האזנתי הבוקעים מתוך רמקולים של טלפון.

בצד הביצועים קשה למתוח ביקורת על מכשיריה של אפל. כל שנה משדרגת החברה את המעבד ומוסיפה לעיתים עוד מעט זיכרון, אך בשורה התחתונה אנו תמיד מקבלים חוויה מושלמת בצד הביצועים, עם תפעול ללא דופי של כל משחק או הקרנה של סרט ותפריטים מהזריזים בשוק הטלפונים ברחבי מערכת ההפעלה.

צד נוסף בביצועים מגיע דרך חיישן זיהוי הפנים בתלת ממד, זה קיבל שיפור משמעותי של עשרות אחוזים במהירות הזיהוי על פי הצהרת החברה. בפועל, קשה היה לי להבחין בשינוי, שכן חיישן זה סיפק לטעמי תוצאות מושלמות עוד בדגם הקודם בסדרה והוא מהיר ומדויק להפליא.

מי שמצליחה לספק את הערך הגבוה ביותר והשיפור המשמעותי והמורגש ביותר ב-iPhone 11 Pro Max היא הסוללה, זו מציעה כעת קיבולת הגבוהה באופן משמעותי של 3969mAh, לעומת 3174mAh בדגם ה-iPhone Xs Max מהשנה הקודמת. מדובר בשיפור של כ-25%, אשר על פי הצהרותיה של אפל יעניק 5 שעות עבודה נוספות בהשוואה לדגם ה-Xs Max.

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

במבחן המציאות הסוללה החדשה לא מאכזבת ואם בשנה שעברה הסתפקנו ביום עבודה מלא בשימושים קלים בלבד, כעת נקבל יום עבודה מלא עם המכשיר גם בשימושים כבדים יותר ואף עד יום וחצי ויומיים בשימושים קלים. זוהי ללא ספק קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר שזכורה לי ממכשיריה של אפל, כאשר אליה מצטרפת גם טכנולוגיית הטעינה המהירה, אשר לראשונה מתאפשר לנו לבחון בפועל, שכן אפל מספקת מטען מהיר (18W) באריזה של המכשיר.

הפתעה נוספת שמגיעה באריזה זו הפעם הראשונה גם היא נמצאת במטען, זה מתחבר דרך מחבר USB-C מצד המטען, אך באייפון עצמו תמשיכו למצוא את חיבור ה-Lightning הוותיק של החברה. השימוש בכבל USB-C ל-Lightning יאפשר לראשונה לחבר את האייפון למחשב דרך חיבור USB-C ללא שימוש במתאמים, אך אם אתם נוהגים להטעין את הטלפון ברכב, כנראה שתרצו לשמור על חיבור ה-USB-A ל-Lightning, או לרכוש מתאם.

זמני הטעינה באמצעות המטען המגיע עם המכשיר באריזה אינם מהמרשימים בשוק, אך מהירים ללא ספק. תוך חצי שעת טעינה תוכלו לקבל 50% מהסוללה ותוך פחות משעה ל-80%, כאשר הטעינה המלאה עורכת כשעה וחצי.

זמןאחוזיםפער זמן
11:550 אחוזים-
12:0110 אחוזים6 דקות
12:0720 אחוזים6 דקות
12:1330 אחוזים6 דקות
12:2040 אחוזים7 דקות
12:2650 אחוזים6 דקות - סה"כ 31 דקות
12:3460 אחוזים8 דקות
12:4070 אחוזים6 דקות
12:5380 אחוזים13 דקות
13:1090 אחוזים17 דקות
13:32100 אחוזים22 דקות (זמן כולל - שעה ו-37 דקות)

מערכת ההפעלה וממשק המשתמש

iOS 13 מביאה עימה מספר עדכונים חדשים המשפרים את נוחות השימוש באייפון, אך בדרך ממשיכה החברה להתעלם כמעט לחלוטין מעצם העובדה שתמו ימי המכשירי הקטנטנים וכי אנו נמצאים כעת עם מפלצות גדולות במיוחד ביד.

המחוות של אפל במערכת ההפעלה אינן דבר חדש, אך הייתה לי הציפיה כי אפל תחכים להבין כי גישה לוילון ההתראות ולמרכז הבקרה הן פעולות שאינן נוחות לביצוע ביד אחת. חברות אחרות כבר מציעות פתרונות פשוטים למדי לנושא, אך באפל ממשיכים בשלהם ומתעלמים לחלוטין מהנושא, ככל הנראה מתוך ציפיה כי נשתמש במכשיר רק בשתי ידיים.

מעבר לכך, שינויים אחרים שביצעה אפל במערכת ההפעלה מוסיפים לחווית הנוחות בשימושים שוטפים, אף שהם מגיעים באיחור ניכר. כך, למשל, תוכלו כעת לעבור במהירות בין רשתות Wi-Fi ומכשירי בלוטות' ללא צורך בפתיחת אפליקציית ההגדרות, כשאפשרות זו זמינה בלחיצה ארוכה על האייקון התואם במרכז הבקרה. מצב הלילה החדש מוסיף המון ונראה נהדר באפליקציות שכבר תומכות בו והתכנים המותאמים לשפה העברית בחנות האפליקציות מוסיפים גם כן.

כחובב תכונות אבטחה חדשות, אהבתי במיוחד את ההצקות הנמשכות של אפל בכל הנוגע להרשאות במכשיר. כל אפליקציה שתרצה להשתמש כעת במיקומכם, תאלץ לקבל אישור באשר לדרך השימוש שלה בהרשאות אלה, כשמערכת ההפעלה תקפיץ בפניכם תזכורות והתראות על שימוש במיקום ותאפשר לכם לבצע החלטה סופית לפני שתאשרו גישה לאפליקציה לעשות שימוש במיקומכם גם ברקע ולא רק כאשר היא עובדת.

המקלדת של אפל תמיד הייתה האהובה עלי, עם דיוק קרוב למושלם בתיקונים בזמן ההקלדה, כאשר כעת היא מקבלת תוספת של אפשרות החלקה להקלדה מהירה. לצערי, הפונקציה אינה עובדת במקלדת בשפה העברית.

לבסוף אציין את אפשרות ה"קיצורים" (Shortcuts) שהייתה זמינה עוד בשנה שעברה עם iOS 12, אך ממשיכה לגדול ולהשתפר עם מתכונים חדשים. אחת מהאפשרויות האהובות עלי ב"קיצורים" היא האפשרות ליצור קיצורי דרך לביצוע פעולות שונות באמצעות פקודה קולית לסירי. ניתן להגדיר, למשל, פקודה קולית כמו "מוסיקה עכשיו" כדי להפעיל את רשימת השירים שלכם בספוטיפיי או YouTube Music, אפליקציות מוסיקה שאינן ברירת מחדל במכשיריה של אפל (כי… Apple Music) או את הפקודה הקולית "גו גו גאדג'טי" כדי לפתוח בדפדפן את אתר… Gadgety.co.il. והכל בהגדרה פשוטה ומהירה במיוחד.

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

3 מצלמות

מערך הצילום החדש שמגיע לשני דגמי הפרו של אפל השנה מציג שיפור ניכר בצילום, אשר בראשו עומדת האפשרות לצילום תמונות בזווית רחבה. אפל אף מגדילה לעשות ודרך אפליקציית הצילום תוכלו לראות תצוגה מקדימה של שטח הצילום הזמין עבור המצלמה הרחבה גם כשתבחרו בצילום בזווית סטנדרטית.

3 המצלמות של ה-iPhone 11 Pro Max מגיעות כולן עם חיישני 12 מגה-פיקסל, כאשר החיישן הראשי תומך במצב HDR, מיוצב אופטית (OIS), תומך בצילום במצב לילה ייעודי ומציע מפתח צמצם של f/1.8. חיישן הזום שומר על יכולותיו לביצוע זום אופטי עד פי 2 זו שנה נוספת וגם הוא מיוצב אופטית. השינוי המשמעותי בחיישן זה בהשוואה לחיישן שהוצג בדגם ה-Xs Max בשנה הקודמת הוא בהגדלת מפתח הצמצם ל-f/2.0 (מ-f/2.4). לבסוף, החיישן השלישי, מציע יכולת צילום בזווית רחבה במפתח צמצם f/2.4.

התמונות שמפיקה המצלמה של האייפון 11 פרו מקס הן מהמדויקות שיצא לי לראות ואפל עשתה עבודה טובה בצד השיפורים התוכנתיים על מנת לספק את דיוק הצבעים הדרוש עבור כל סצינה שונה שתצלמו.

מצב הלילה עושה עבודה טובה בהארת איזורים חשוכים בתמונה. מצב זה קיים גם בטלפונים אחרים, כמובן, אך באפל בוחרים בדרך של הארת אובייקטים שאינה נועדה רק לצורך הארת התמונה הכללית ושומרים על איכות טובה ככל הניתן ללא הגברת תאורה מיותרת שתשאיר אותנו עם תמונות מרוחות או מפוקסלות באיזורים שהיו מוארים היטב גם טרם השימוש במצב הלילה. ניתן לראות שמקורות התאורה החזקים בין התמונה שצולמה במצב רגיל בלילה ובין התמונה שצולמה באמצעות מצב הלילה הייעודי אינם שונים זה מזה, בעוד איזורים אחרים בתמונה מוארים טוב יותר עם מצב הלילה החדש.

הצילום בזווית רחבה מצליח לשמור על מרבית הפרטים המופיעים בעת צילום תמונה בזווית הרגילה ומספק תמונות באיכות מרשימה מאוד. חדי העין יוכלו להבחין בשינויים קלים בתאורה ובצבעים במעבר בין המצלמות, אם כי שינויים אלו אינם פוגעים באופן משמעותי בתוצאה הסופית. בסט הדוגמאות השני ניתן לראות דוגמה טובה גם ליכולות ה-HDR של המצלמות, שמתמודדות מצויין עם התאורה החזקה ושומרות על תאורה טובה גם באיזורים הבעיתיים.

מצלמת הזום מפיקה גם היא תוצאה מצויינת, עם דגש רב על פרטים ושמירה טובה על רמת התאורה בתמונה הודות למפתח הצמצם הגדול יותר המגיע עם החיישן החדש.

צילום הפורטרט נועד במיוחד עבור צילום של אנשים, ובזאת אפל בהחלט מצטיינת, עם הפרדה טובה בין מושא הצילום ובין הרקע ואפשרויות לאפקטים שונים להוספה של סגנון לתמונות. אבל, אפל מצליחה לבצע הפרדה מסוימת גם עם עצמים במקרים מסוימים – זו משימה מעט קשה יותר לתפוס את אפקט הטשטוש המתאים ביותר עבור כל צילום, אך בהחלט ניתן לעשות זאת.

בתמונות מטה תוכלו לראות דוגמה אחת לחוסר יכולת זיהוי לחלק החיצוני של קופסת האייפון והטשטוש שלה וניסיון מוצלח יותר בהפרדה בין עלי העץ לרקע שלהם. חשוב לי להדגיש זו פעם נוספת כי אפקט הפורטרט לא נועד לצילום עצמים במקרה של האייפון, אלא אנשים, וחבל שכך.

השורה התחתונה

ה-iPhone 11 Pro Max הוא מהמכשירים המרשימים ביותר שקיימים בשוק, כשהוא מציע מסך ענק שנראה נהדר, חיי סוללה ארוכים במיוחד עם אפשרות לטעינה מהירה, ואפילו מטען מהיר שמגיע בקופסה הפעם, ומערך צילום מהטובים בשוק.

אף שישנו דגם קטן יותר בסדרה שמציע רכיבי חומרה זהים (פרט לסוללה), אך מגיע במבנה קטן יותר (עם מסך קטן יותר גם כן), קשה מאוד להתעלם מחוסר התאימות של המכשיר הגדול לנוחות השימוש השוטפת שלנו בו. הוא כבד, גדול ממדים ולא נוח לאחיזה כלל, בין אם בשימוש ביד אחת או שתיים, כשגם מצד ממשק המשתמש מדובר בחוסר תאימות למכשיר כה גדול.

בצד הצילום מדובר כנראה בתוצאות הטובות ביותר שניתן לראות כיום בתמונות שהופקו מהסמארטפון, בין אם במצב הלילה הייעודי, בהפרדה הגבוהה המצויינת בצילומים באור יום ובין אם בזווית רחבה או בצילום תמונות עם עדשת הזום, למרות שהייתי שמח לראות זום של מעבר לפי 2 מגיע לאייפון גם כן.

במחיר שעולה על 5,000 שקלים עבור דגם בסיס עם נפח אחסון של 64 גיגה-בייט בלבד, קשה לקרוא לאייפון 11 פרו מקס עסקה משתלמת, אך אין ספק שהוא מציע לא מעט.

האריזה ותכולתה
10
עיצוב ואיכות בניה
6
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
7
מולטימדיה
10
סוללה
10
מצלמה
9
סיכום
9
מסך מרשים, סוללה מצויינת, מחיר מוגזם
מה אהבנו
מסך ענק ומדויק
חיי סוללה ארוכים ומטען מהיר באריזה
רמקולים חזקים ואיכותיים
זיהוי פנים מהיר ומאובטח
מה לא
כבד ולא נוח לאחיזה
מחיר גבוה מאוד
מחירים
משווק רשמי: החל מ-5,249 שקלים
שוק פתוח: החל מ-5,100 שקלים

*תודה לרשת iStore על אספקת מכשיר האייפון שבסקירה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות