הכירו את מעבדי ה-Surface החדשים של מיקרוסופט

מעבד Microsoft SQ1 (תמונה: Microsoft) מעבד Microsoft SQ1 (תמונה: Microsoft)

יחד עם ההכרזה על מוצרי ה-Surface החדשים של מיקרוסופט לשנת 2019, החברה הציגה למעשה עוד 3 מוצרים אותם היא הטמיעה בניידי ה-Surface, אלו דורשים תשומת לב מיוחדת. צמד מעבדי ה-ARM ו-AMD שנוצרו בשיתוף פעולה של מיקרוסופט יחד עם קוואלקום ו-AMD ומעבד אינטל חדשני מדגם Lakefield בו נעשה למעשה שימוש לראשונה בעולם.

בגרסת ה-15 אינץ’ של נייד ה-Surface Laptop 3 של מיקרוסופט אפשר יהיה למצוא בנוסף לדגם הרגיל המבוסס על מעבדי אינטל גם גרסה מיוחדת המשתמשת במעבדי Ryzen של AMD, כאשר למעשה יהיה מדובר במעבדים בלעדיים של AMD המיוצרים עבור מיקרוסופט, אותם ניתן יהיה למצוא רק ב-Surface Laptop 3.

בנייד אפשר למצוא אחד משני מעבדי Ryzen Surface Edition המבוססים על ליבת +Zen בייצור 12nm, ה-Ryzen 7 3780U עם ליבת Vega 11 גרפית או Ryzen 5 3580U עם ליבת Vega 9 גרפית.

מעבד Ryzen Surface Edition (מקור AMD)

בנייד ה-Surface Pro X מיקרוסופט הציגה את מעבד ה-Microsoft SQ1, גרסה משופרת של מערכת השבבים Snapdragon 8cx של קוואלקום שפותחה יחד עם החברה ומגיעה עם ליבות Kryo בתדר גבוה יותר של 3GHz, כאשר הצריכה החשמלית של השבב החדש תנוע בין 7W ל-15W בהתאם לדרישות המערכת לקבלת ביצועים גבוהים במיוחד בהשוואה למערכות שבבים אחרות ועם ביצועים גרפיים של 2.1TFLOPS.

לבסוף, נייד ה-Surface Neo החדש יהיה המכשיר הראשון בעולם שישתמש במעבדי ה-Lakefield ההיברידיים של אינטל המשתמשים בטכנולוגיית ה-Foveros 3D של החברה על מנת לייצר מעבד בגודל 12×12 מ”מ בלבד. המעבד משלב מספר טכנולוגיות יצור במעטפת אחת הכוללת ליבות שונות בייצור 10nm וזיכרון DRAM בתוך שבב יחיד שמספק ביצועים גבוהים וצריכת חשמל נמוכה במיוחד.

בעוד מחשבי ה-Surface השונים של מיקרוסופט מציגים שיפורים וחידושים רבים, ההבדל הגדול אותו הם מביאים איתם הוא השימוש במעבדים יחודיים בהם נעשה שימוש לראשונה בתעשיה, כאשר שניים מהם הם מעבדים שנוצרו במיוחד בעבור מיקרוסופט ובשיתוף פעולה איתה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים