-פרסומת-

הוכרזה: Qualcomm Snapdragon 8cx – מערכת שבבים יעודית למחשבים ניידים

| יום שישי, 7 בדצמבר 2018, 11:30 | חומרה, מחשבים

ענקית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזה במהלך כנס Snapdragon Tech Summit 2018 שהתקיים בהוואי, ארה”ב, על Snapdragon 8cx, הפלטפורמה הראשונה שמיוצרת באופן יעודי למחשבים ניידים ומתבססת על ייצור בטכנולוגיית ה-7nm, כשהיא מציעה שיפור יעילות של 60% לעומת פלטפורמת ה-Snapdragon 850.

ההכרזה על ה-Snapdragon 8cx מגיעה בסמוך להכרזה על ה-Snapdragon 855, מערכת השבבים החדשה של החברה למכשירי הסלולר, כאשר ה-8cx היא בפועל מיתוג מחדש לפלטפורמת ה-Snapdragon 1000 שדלפה לפני מספר חודשים. ה-X בשמה של הפלטפורמה החדשה נועד לציין את המילה Extreme (“אקסטרים”), כשמערכת השבבים החדשה מוגדרת כחזקה ביותר שהחברה ייצרה עד היום.

לפי קוואלקום, ה-Snapdragon 8cx יעילה בעד 60% מול ה-Snapdragon 850 ובעלת ביצועים דומים למעבדי 15W של “המתחרים” (מעבדי U של חברת אינטל) בצריכה של פחות מחצי, כאשר ה-8cx צורך 7W בלבד.

נייד הדגמה ל-Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

נייד הדגמה ל-Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

מבחינת המבנה הטכני של ה-8cx, יהיה ניתן יהיה למצוא בו:

  • 8 ליבות עיבוד מסוג Kryo 495 בתצורת 4+4, כאשר 4 ליבות יהיו חזקות ו-4 “חסכוניות” יותר עם זיכרון קאש (Cache) מסוג L2 ו-L3 מוגדלים.
  • שבב גרפי Adreno 680 שיציע שיפור ביצועים של פי 2 מהדור הקודם עם יעילות גבוהה ב-60% מה מה-Adreno 630 שנמצא ב-Snapdragon 850 ותמיכה ב-DX12.
  • מודם Snapdragon X24 LTE מובנה לקישורית LTE במהירות הורדה של עד 2Gbps.
  • תמיכה בטעינה מהירה +Quick Charge 4.
  • תמיכה בעד 16GB זיכרון LPDDR4x.
תרשים מבנה Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

תרשים מבנה Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

לפי קוואלקום, אנו צפויים לראות ניידים ראשונים המתבססים על ה-Snapdragon 8cx ברבעון השלישי של 2019.

שבב ה-Snapdragon 8cx הוא הצעד הגדול ביותר שביצעה החברה אל תחום המחשבים הניידים עד כה, כשהיא מייצרת שבב שיהיה מסוגל, לטענת החברה, להתחרות באופן ישיר מול מעבדי אינטל ו-AMD בתחום המעבדים החסכוניים.

כעת נותר לראות עד כמה תהיה מערכת השבבים החדשה חזקה בפועל והאם ניתן יהיה להתייחס לקוואלקום כאל יצרנית המעבדים השלישית בשוק המחשבים יחד עם אינטל ו-AMD.

מקורות
qualcomm
qualcomm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות