הוכרזה: Qualcomm Snapdragon 8cx – מערכת שבבים יעודית למחשבים ניידים

ענקית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזה במהלך כנס Snapdragon Tech Summit 2018 שהתקיים בהוואי, ארה"ב, על Snapdragon 8cx, הפלטפורמה הראשונה שמיוצרת באופן יעודי למחשבים ניידים ומתבססת על ייצור בטכנולוגיית ה-7nm, כשהיא מציעה שיפור יעילות של 60% לעומת פלטפורמת ה-Snapdragon 850.

ההכרזה על ה-Snapdragon 8cx מגיעה בסמוך להכרזה על ה-Snapdragon 855, מערכת השבבים החדשה של החברה למכשירי הסלולר, כאשר ה-8cx היא בפועל מיתוג מחדש לפלטפורמת ה-Snapdragon 1000 שדלפה לפני מספר חודשים. ה-X בשמה של הפלטפורמה החדשה נועד לציין את המילה Extreme ("אקסטרים"), כשמערכת השבבים החדשה מוגדרת כחזקה ביותר שהחברה ייצרה עד היום.

לפי קוואלקום, ה-Snapdragon 8cx יעילה בעד 60% מול ה-Snapdragon 850 ובעלת ביצועים דומים למעבדי 15W של "המתחרים" (מעבדי U של חברת אינטל) בצריכה של פחות מחצי, כאשר ה-8cx צורך 7W בלבד.

נייד הדגמה ל-Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

נייד הדגמה ל-Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

מבחינת המבנה הטכני של ה-8cx, יהיה ניתן יהיה למצוא בו:

  • 8 ליבות עיבוד מסוג Kryo 495 בתצורת 4+4, כאשר 4 ליבות יהיו חזקות ו-4 "חסכוניות" יותר עם זיכרון קאש (Cache) מסוג L2 ו-L3 מוגדלים.
  • שבב גרפי Adreno 680 שיציע שיפור ביצועים של פי 2 מהדור הקודם עם יעילות גבוהה ב-60% מה מה-Adreno 630 שנמצא ב-Snapdragon 850 ותמיכה ב-DX12.
  • מודם Snapdragon X24 LTE מובנה לקישורית LTE במהירות הורדה של עד 2Gbps.
  • תמיכה בטעינה מהירה +Quick Charge 4.
  • תמיכה בעד 16GB זיכרון LPDDR4x.
תרשים מבנה Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

תרשים מבנה Snapdragon 8cx (מקור קוואלקום)

לפי קוואלקום, אנו צפויים לראות ניידים ראשונים המתבססים על ה-Snapdragon 8cx ברבעון השלישי של 2019.

שבב ה-Snapdragon 8cx הוא הצעד הגדול ביותר שביצעה החברה אל תחום המחשבים הניידים עד כה, כשהיא מייצרת שבב שיהיה מסוגל, לטענת החברה, להתחרות באופן ישיר מול מעבדי אינטל ו-AMD בתחום המעבדים החסכוניים.

כעת נותר לראות עד כמה תהיה מערכת השבבים החדשה חזקה בפועל והאם ניתן יהיה להתייחס לקוואלקום כאל יצרנית המעבדים השלישית בשוק המחשבים יחד עם אינטל ו-AMD.

מקורות
qualcomm
qualcomm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות