מעבד דור 8 החדש של אינטל עם מעבד גרפי מבית AMD (תמונה באדיבות אינטל)

מעבד דור 8 החדש של אינטל עם מעבד גרפי מבית AMD (תמונה באדיבות אינטל)

אינטל תפסיק לייצר מעבדי Kaby Lake-G עם ליבות AMD גרפיות

חברת אינטל (intel) הודיעה על הפסקת ייצור EOL (ר"ת End-of-life) של משפחת מעבדי ה-Kaby Lake-G, סדרת המעבדים הייחודית שהושקה ב-2018 ושילבה כרטיסי מסך מדגם Radeon RX Vega של AMD עם ליבת Core i של אינטל במעטפת אחת.

מעבדי ה-Kaby Lake G (להלן KLG) שהוכרזו בתחילת 2018 היו שיתוף פעולה ייחודי למדי בין אינטל ובין AMD בתחום הגרפי של המעבדים, כאשר יש לזכור ש-AMD היא המתחרה היחידה למעשה של אינטל בשוק המעבדים. מעבדי ה-KLG הגיעו בתצורת MCM (ר”ת מודול רב שבבי) חדשה בה שולבו על שבב אחד מעבד ה-Core i של אינטל ושבב ה-RX Vega הגרפי של AMD.

אף שהסוף של מעבדי ה-KLG היה ברור מאליו עם הכרזת התוכניות של אינטל על כרטיסי ה-Xe הגרפיים והרצון שלה להפוך למתחרה בשוק כרטיסי המסך מול nVidia ו-AMD, מעבדי ה-KLG זכו להצלחה נמוכה בשוק המחשבים עם יצרנים בודדים שהשתמשו במעבדים כחלק מהמוצרים שלהם למרות היתרונות הרבים של השבבים.

מעבד Kaby Lake G (מקור אינטל)

מעבד Kaby Lake G (מקור אינטל)

דגמי מעבדי ה-KLG אותם אינטל תפסיק לייצר:

  • Core i7-8706G.
  • Core i7-8705G.
  • Core i7-8809G.
  • Core i5-8305G.
  • Core i7-8709G.

יצרני מחשבים יוכלו לבצע הזמנות למעבדי ה-KLG עד ה-31 בינואר 2020, כאשר המשלוח האחרון יצא ככל הנראה ב-31 ביולי 2020. יחד עם זאת, אינטל תמשיך להציע תמיכה במעבדי ה-KLG במשך כ-5 שנים וזאת לאור העובדה כי הדרייברים הגרפיים של מעבדי ה-KLG זמינים מאינטל בלבד, ולא דרך AMD, לאור צורת השימוש הייחודית בהם.

את הסיבה לסיום משפחת מעבדי ה-Kaby Lake G הסבירה חברת אינטל בתגובה רשמית לאתר Tom's Hardware (בתרגום חופשי לעברית):

אינטל החליטה למקד מחדש את תיק המוצרים שלה, מעבדי ה-Core i מהדור העשירי של החברה עם שבב ה-Iris Plus הגרפי הבנוי על ארכיטקטורת הגרפיקה Gen11 החדשה הכפיל את ביצועי הגרפיקה. בנוסף, יש לנו מוצרים בתחום הגרפי שיביאו שיפורים נוספים למחשבים בעתיד.

את מעבדי ה-KLG של אינטל ניתן לתאר במשפט הלא שגרתי לתחום המחשוב: "וגר זאב עם כבש" – שתי חברות ענק בתחום המחשוב שהחליטו ליצור מעבד ניסיוני למדי ששילב את הטכנולוגיות שלהן בשבב אחד.

עם זאת, את חיסול מעבדי ה-KLG אפשר היה לדמיין עוד עם תחילת השמועות על שבבי ה-Xe הגרפיים של אינטל ועליית כוחה של AMD בשוק המעבדים עם מעבדי ה-Ryzen. מעבדי ה-KLG של אינטל היו ניסוי שלא צלח, אך הדגים את היכולת של החברות לשתף פעולה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות