לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גוגל מנסה להאיץ את הגעת עדכוני אנדרואיד 10 לטלפונים

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית גוגל (Google) החליטה כי לאחר סוף ינואר 2020, יצרניות המעוניינות לקבל את חבילת האפליקציות אותה היא מציעה (Google Mobile Services או GMS) יצטרכו לשחרר מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד 10. עם זאת, המהלך אינו חדש וגוגל נוהגת כך בכל שנה.

את חבילת האפליקציות של גוגל אנחנו מכירים כזו הכוללת את שירותי גוגל (Google Play Services) ובמרכזה, את חנות האפליקציות הגדולה Google Play. ללא האפליקציות הללו, ליצרניות הסלולר יהיה קשה מאוד למכור את מכשיריהן בשוק העולמי כדוגמת וואווי (Huawei) שנאלצה לאחרונה להיפרד מהן עקב כניסתה לרשימת ה-Entity List של ארצות הברית.

בטבלה שחשף אתר הטכנולוגיה XDA נוכל לראות כי כבר מאנדרואיד 5 גוגל החלה בהגבלת אישורי שימוש בחבילת האפליקציות שלה למכשירים שאינם מגיעים באופן מובנה עם מערכת ההפעלה בגרסתה החדשה ביותר. את המהלך הזה גוגל שחזרה כל שנה ושנה מאז עם גרסאות אנדרואיד 5.1, 6, 7, 7.1, 8 ועוד, אך עד כה לא יצא לנו לראות שיפור ניכר באחוזי האימוץ של מערכות ההפעלה החדשות במכשירים שיצאו לשוק הפתוח לאחר השקתן.

GMS Approval (תמונה: XDA)

GMS Approval (תמונה: XDA)

משמעות המהלך היא שגוגל תפסיק לתמוך בהשקת מכשירים עם חבילת האפליקציות שלה אשר מריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 לאחר ה-31 בינואר, 2020. מנגד, הדבר אינו מעיד על כך שלאחר התאריך הנ"ל לא נראה כלל מכשירים חדשים שיושקו כשהם מריצים את אנדרואיד 9, כשהיצרניות יכולות לשלוח כבר ברגעים אלו בקשה לאישור מכשירים אשר ייחשפו רק ב-2020 ובכוונתם להמשיך עם אנדרואיד 9 על פני המעבר למערכת ההפעלה החדשה.

מעבר לכך, גוגל תמשיך לתמוך בהפצת עדכוני אבטחה למכשירים גם אחר סוף ינואר 2020, זאת עד להשקת מערכת ההפעלה אנדרואיד R. דבר נוסף בו נוכל להבחין בטבלה הוא שגוגל העניקה למערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 Go הארכת תמיכה, ומקבוצת Flame Group העוזרת ליצרניות לעבור את תהליך קבלת חבילת האפליקציות מגוגל נאמר כי הדבר נבע מבעיות ביצועים שהתגלו בגרסת ה-Go של אנדרואיד 9.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות