בנקים ברחבי העולם חוסמים מכשירי סמסונג מכניסה לחשבונם עם טביעות אצבע

UltraSonic Fingerprint Scanner (תמונה: סמסונג) UltraSonic Fingerprint Scanner (תמונה: סמסונג)

לאחר הדיווח על כך שמשתמשים מצליחים לעקוף את נעילת המסך של סדרות ה-Galaxy S10 וה-Galaxy Note 10 בעקבות הבאג בזיהוי טביעות האצבע מחיישן ה-UltraSonic, בנקים ברחבי העולם החלו לפעול מצידם כפיתרון זמני לטיפול במחדל והפסיקו לתמוך באפשרות לכניסה לחשבון הבנק באמצעות הסורק. רוב הבנקים כיום מציעים אפשרות של כניסה ביומטרית ללא צורך בסיסמה לחשבון הבנק, אך נראה כי משתמשי הסדרות הללו יאלצו להיפרד לעת זו מהפיצ’ר.

הבאג המדובר מתיר לחלק מהמשתמשים לקחת פיסת סיליקון ממגן כזה או אחר, להניח את האצבע על גבי הסורק כשפיסת הסיליקון נמצאת מהעליו והסורק יאפשר גישה אל המכשיר גם אם האצבע כלל לא רשומה ככזו המתירה גישה אל הסמארטפון. את הבאג שחזרו לא מעט משתמשים ברחבי הרשת על מנת להדגים כי הבאג אכן תקף, כשהברור ביותר מביניהם היה משתמש בשם Doodler Genome שהדגים כיצד לשחזר את הבאג וכיצד עשה זאת על המכשיר שלו.

בתגובה ללקוח הבנק הבריטי NatWest, שלא הצליח להוריד כלל את אפליקציית הבנק על ה-Galaxy S10 שברשותו ופרסם פוסט על כך בטוויטר, החברה מיהרה להגיב לו כי זה הוא מהלך מכוון מצידה על מנת למנוע לחלוטין גישה מפריצה לחשבון הבנק באמצעות המכשירים הנגועים בשלב זה. עם זאת, חשוב לציין כי הבנק המוזכר לקח את הרעיון כמה צעדים קדימה עם מניעה כללית של הורדת האפליקציה על המכשירים לעומת בנקים אחרים שפשוט הסירו את האפשרות לכניסה באמצעות טביעת אצבע על הדגמים הללו.

בנק נוסף שלקח את הדברים כמה צעדים קדימה נמצא בסין, וזה הסיר את האפשרות לכניסה לחשבון הבנק של לקוחותיו בסדרות ה-Galaxy S10 וה-Galaxy Note 10 כמהלך מובן לחלוטין. אך לסדרות הללו הצטרף גם טאבלט הדגל של סמסונג, Galaxy Tab S6, אשר כלל אינו משתמש באותו סורק טביעות אצבע ולא שמענו שום דיווח על לקיחת חלק מצידו בבאג שנחשף.

בישראל, לקוחות בנק הפועלים המשתמשים בסדרות ה-Galaxy S10 וה-Galaxy Note 10 קיבלו הודעה כי:

עקב חולשה שהתגלתה במנגנון טביעת האצבע במכשירים אלו (בתוכנת ההפעלה) ועל מנת להגן על כספיכם ועל המידע בחשבונכם, הסרנו את מנגנון טביעת האצבע. לאחר הודעת תיקון מסמסונג נעדכן אתכם.

בבנק הפועלים אמנם הספיקו להסיר את אפשרות הכניסה לחשבון בפתיחת אצבע לחשבונות פרטיים, אך אפשרות זו עדיין זמינה דרך אפליקציית הבנק העסקית.

כפי שכבר סיפרנו, סמסונג אכן עובדת על תיקון מהיר לבעיה ואמורה לשחרר את העדכון לסדרות המכשירים המוזכרות כבר בתחילת השבוע הבא. לאחר העדכון, סמסונג ממליצה למחוק את כל טביעות האצבע הרשומות כבר על המכשיר ולהחליפן בחדשות שנרשמו לאחר העדכון והטיפול בבאג.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים