רשמי: גוגל רוכשת את Fitbit ב-2.1 מיליארד דולר

שעוני Fitbit Charge 3 (תמונה: Fitbit) שעוני Fitbit Charge 3 (תמונה: Fitbit)

גוגל הודיעה היום (ו’, 1.11) באופן רשמי כי תרכוש את יצרנית שעוני הספורט החכמים פיטביט (Fitbit). בהמשך לידיעות מוקדמות בנושא, יצאו היום שתי החברות בהודעות רשמיות ואישרו את דבר הרכישה, תוך שהן מתייחסות גם לסכום הרכישה שיעמוד על 2.1 מיליארד דולר ונגזר מתוך מחיר מניה של 7.35 דולר. מניית Fitbit מזנקת כעת בכ-15% במסחר בבורסת ניו-יורק (NYSE) בעקבות ההודעה.

בגוגל דואגים להתייחס לנושא האבטחה והפרטיות בעקבות הרכישה ומציינים כי אף ששתי החברות יעשו מאמצים משותפים על מנת להציג את המוצרים ופיתוחי התוכנה וה-AI המתקדמים ביותר שיוכלו להציע בתחום המוצרים הלבישים, החברה תמשיך להציע שקיפות מלאה בכל הנוגע לאופן איסוף המידע ממוצריה והדרך בה היא משתמשת במידע זה. בנוסף, הדגישה גוגל כי מידע בנושאי בריאות שייאסף דרך מוצרי Fitbit לא ישמש את החברה כדי להציג הודעות מותאמות אישית למשתמשים וכי משתמשי Fitbit יוכלו לצפות במידע שלהם ולמחוק אותו אם רצונם בכך.

מנכ”ל Fitbit, ג’יימס פארק, ציין כי לחברה ישנם כיום יותר מ-28 מיליון משתמשים סביב העולם. “גוגל היא פרטנר אידאלי עבורנו לקידום המשימה שלנו להפוך את כל תושבי העולם לבריאים יותר. בעזרת המשאבים של גוגל והפלטפורמה הגלובלית שלה, Fitbit תוכל להאיץ את החדשנות בקטגוריית המוצרים הלבישים, לגדול מהר יותר ולהפוך את תחום הבריאות לזמין יותר עבור כולם“, ציין פארק בהודעה רשמית של החברה.

אישור העסקה כפוף לאישורים רגולטורים וצפוי להסתיים במהלך שנת 2020 על פי הצהרת החברות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים