אלפבית שוקלת לרכוש את יצרנית שעוני הכושר פיטביט

שעון Versa Lite (מקור Fitbit) שעון Versa Lite (מקור Fitbit)

דיווח חדש של אתר החדשות רויטרס (Reuters) מצביע על כך כי Alphabet, חברת האם של גוגל (Google), הגישה הצעה לרכישת יצרנית שעוני הספורט החכמים פיטביט (Fitbit). במידה והחברה אכן תרכוש את פיטביט מדובר יהיה למעשה על כניסה ישירה של גוגל לשוק המוצרים הלבישים, כאשר כבר היום חלק מהיצרנים האחרים משתמשים במערכת ה-Wear של החברה.

על אף שאין אישור רשמי להצעת הרכישה מצד אלפבית או גוגל, מדובר על צעד הגיוני למעשה של החברה, כזה שיעזור לה להיכנס עמוק יותר לשוק המוצרים הלבישים. כיום מחזיקה החברה במערכת ההפעלה Wear OS לשעונים החכמים ומוקדם יותר בתחילת השנה החברה ביצעה רכש של טכנולוגיית שעונים חכמים מחברת Fossil ב-40 מיליון דולר.

פיטביט, מצידה, הגיעה ברבעון הראשון של 2019 לגידול של 35.7% במשלוחי המוצרים הלבישים, כאשר רק לאחרונה החברה הכריזה על ה-Fitbit Versa 2. נתח השוק שלה ירד ל-5.9% בלבד כאשר אפל, שיאומי, ו-Huawei מובילות כיום את שוק המוצרים הלבישים.

נכון לעכשיו עדיין אין דיווח סופי על ביצוע הרכישה או קיום הצעת הרכישה בפועל על ידי אלפבית, מה שלא הפריע למניית פיטביט לקפוץ ב-30% מאז הדיווח. נותר לחכות ולראות האם אכן הצעת הרכישה אמיתית והאם היא תמומש בהמשך.

השוואת מפרטים