שליחות קטלנית: גורל אפל (באדיבות פורום פילם)

שליחות קטלנית: גורל אפל (באדיבות פורום פילם)

תוצאות מאכזבות בקופות בתי הקולנוע ל"שליחות קטלנית: גורל אפל"

ג'יימס קמרון הוזמן לקחת את המושכות בהפקת סרט חדש בסדרת "שליחות קטלנית" והביא עימו את השחקנים המקוריים בסדרה – ארנולד שוורצנגר ולינדה המילטון, כדי לנסות ולהחיות מחדש את הסיפור בסרט "שליחות קטלנית: גורל אפל" שיצא בסוף השבוע לבתי הקולנוע ברחבי העולם. אולם ההכנסות הראשוניות בקופות בתי הקולנוע מעידות כי העניין בסדרת הסרטים הולך ונעלם.

בסוף השבוע הראשון להקרנתו צבר "גורל אפל" הכנסות של 29 מיליון דולר בבתי הקולנוע בארה"ב, סכום נמוך למדי שעולה רק במעט בהשוואה לסרט הקודם בסדרה, "ג'נסיס", שהכניס כ-27 מיליון כשיצא ב-2015. תוצאות אלו הן נמוכות למדי בהתחשב בתקציב הגדול של הסרט, שעלה על קודמו בכ-30 מיליון והגיע ל-185 מיליון דולר.

בשוק הבינלאומי הכניס הסרט כ-102 מיליון דולר לכדי סך גלובלי של כ-131 מיליון דולר. על פי ההערכות, הוצאות השיווק של הסרט בשוק הבינלאומי נעו בין 80 ל-100 מיליון דולר, זאת בנוסף לתקציב המקורי, מה שעשוי למנוע מהמשקיעות בו (פרמאונט, פוקס, Skydance ו-Tencent) לכסות את ההוצאות עליו. ההכנסות מהשוק הבינלאומי כוללות גם את השוק הסיני, בו הייתה ציפיה להכנסות גבוהות, אולם אלו הסתכמו בכ-28 מיליון דולר בלבד.

הסרט הקודם בסדרה, "ג'נסיס", סיים את תקופתו בבתי הקולנוע עם הכנסות גלובליות של כ-440 מיליון דולר, מהן כ-90 מיליון מהשוק האמריקאי, אולם בשלב זה לא ברור האם יצליח "גורל אפל" להגיע אפילו לסכומים אלו, כאשר הציפיות עבור הכנסות מהשוק הבינלאומי נמוכות מאוד נכון לעכשיו ונאמדות בפחות מ-200 מיליון.

הסרט החדש קיבל ביקורות פושרות מטעם מבקרי קולנוע בעולם, עם ציון ממוצע של מבקרים שעומד על 70% באתר Rotten Tomatoes. בביקורת של גאדג'טי לסרט כתב בוריס שלנו:

ב”גורל אפל” העלילה לא מספיק טובה והיא מאוד מורגשת בגלל הצורה העקומה והלא מספקת שבה היא מועברת. כן, האקשן מצוין, וכן, השחקנים מעולים, אבל בסרט שרץ מעל שעתיים, וכחצי ממנו הוא ברבורים על העתיד ועל גורל, הזרקור נופל בלית ברירה על הסיפור הבינוני והמעיק הזה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות