לוגו אפל

תמונה: Apple

דיווח: אפל תשיק התקן מציאות רבודה ב-2022; משקפיים יגיעו ב-2023

חברת אפל מסתכלת קדימה מעבר לעולם הסמארטפונים, ובשלב זה הדברים מכוונים אותה אל עולם המציאות הרבודה. בעבר שמענו דיווחים על כך שאפל תשיק את התקן המציאות הרבודה שלה ב-2020, אך על פי דיווח חדש המגיע אלינו מהאתר The Information, נראה כי הדבר לא עומד להתרחש לפחות עד שנת 2022 עקב קשיים טכנולוגיים.

על פי הדיווח העדכני, אפל דוחה את לוח הזמנים להשקת התקן המציאות הרבודה שלה עקב קשיים ביצירת הטכנולוגיה העומדת בסטנדרטים הגבוהים של החברה. עם זאת, נראה כי למישהו בחברה כבר יש מושג כיצד ייראה ההתקן, זאת עקב העובדה שזה מתואר כדקיק יותר מהתקן ה-Oculus Quest, מגיע עם מערך מצלמות הסורק את הסביבה וממפה אנשים, רהיטים ועוד.

לצד הפיצ'ר המוזכר, ההתקן יגיע גם עם מסך ברזולוציה גבוהה, עליו יוצגו התכנים למשתמשים, ועם תמיכה ביכולות הצגת תכנים במציאות וירטואלית ומציאות רבודה. עם התקן המציאות הרבודה עליו אפל מתכננת להכריז ב-2022, החברה מעוניינת להתמקד בעיקר בנושא הגיימינג, פגישות וירטואליות עם אנשים וצפייה בסרטונים, כך על פי הדיווח.

אם כל מערך החיישנים המוזכר לעיל לא ממש הרשים אתכם, תשמחו לדעת כי אפל מעוניינת להטמיע גם מערך נוסף לזיהוי פנים מתקדם יותר מאבטחת ה-Face ID הנמצאת כיום באייפונים ובאייפדים, שתגיע כחלק מהתקן המציאות הרבודה ב-2022 וכחלק מהמשקפיים ב-2023.

משקפי Google Glass

משקפי Google Glass

בנוסף לכך, הדיווח מספר כי הדגמים הראשוניים של המשקפיים שייצאו לאור ב-2023 מזכירים "משקפי שמש יקרים המגיעים עם שוליים עבים לאחסון הסוללה ושבבי העיבוד", תיאור המזכיר רבות את משקפי ה-Glass של גוגל. לעומת התקן המציאות הרבודה שיושק קודן לכן, אפל מעוניינת להציע את המשקפיים לאנשים המחפשים לעשות בשירות שימוש לפרקי זמן ארוכים יותר, כשהעדשה שלהם עשויה להגיע עם אפשרות להחשכת החזית במטרה לסמן לעוברים ושבים כי המשקפיים כרגע בפעולה והאדם הלובש אותם עסוק.

מעבר לחזון המעט רחוק של החברה שמשקפי המציאות המדומה/רבודה הם הדבר בגדול הבא בתחום הטכנולוגיה, כרגע נצטרך להמתין לדיווחים נוספים בנושא על מנת לראות כיצד אפל תבחר לעשות את צעדיה הבאים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות