קוואלקום מכריזה על חיישן ה-3D Sonic Max שיכול לסרוק 2 אצבעות במקביל

חיישן ה-3D Sonic Max (מקור קוואלקום)

חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על חיישן זיהוי טביעת אצבע אולטרהסוני חדש בשם 3D Sonic Max, גרסה חדשה לחיישן ה-3D Sonic הקודם שאפשר למצוא במכשירי הגלקסי S10 ונוט 10 של סמסונג, כשהוא יציע דיוק משופר ושטח זיהוי גדול פי 17 מהדגם הקודם שיאפשר זיהוי של שתי אצבעות במקביל.

קוואלקום לקחה את המשפט “טובים השנים מן האחד” שלב אחד קדימה עם חיישן ה-3D Sonic Max החדש שמגיע עם שטח זיהוי של 20×30 מ”מ, הגדול פי 17 מהדור הישן שהיה בגודל של 4×9 מ”מ בלבד. למעשה, הדור הראשון של החיישן הראשון של קוואלקום לא אפשר זיהוי טביעת אצבע מלאה כלל אלא רק חלקית, דבר שהחברה פתרה בדגם החדש.

הגדלת שטח החיישן אפשרה לחברה להגדיל את הדיוק מ-1:50,000 ל-1:1,000,000 כאשר המשתמש יוכל למעשה לרשום 2 טביעות אצבע במקביל כשהחיישן החדש יסרוק למעשה את כל שטח האצבע, כאשר יתרון נוסף מהשטח הגדול הוא שהמשתמש לא חייב לדייק במיקום הנחת האצבע שלו במסך לזיהוי האצבע בניגוד למצב הקיים כיום.

חיישן ה-3D Sonic Max (מקור קוואלקום)

החיישן החדש של קוואלקום צפוי להציע רמת אבטחה משופרת שאמורה למנוע מראש את האפשרות לבעיות אבטחה הקשורות בחיישן כפי שהתגלה בגלקסי S10 ונוט 10, כשבנוסף האפשרות לשימוש ב-2 אצבעות לנעילת המכשיר תאפשר רמת אבטחה גבוהה יותר לעומת שימוש באצבע בודדת בלבד.

השוואת מפרטים