אינטל

אינטל

מפת הדרכים של אינטל עד 2029 נחשפת

| יום ראשון, 15 בדצמבר 2019, 09:30 | חומרה, מחשבים
תגיות: 1.4nm, 10nm, 2nm, 3nm, 5nm, 7nm, ASML, Intel, אינטל

חברת ASML, האחראית לייצור ציוד מתקדם לייצור מעבדים, הציגה שקף שמציג את מפת הדרכים של אינטל (intel) בתחום ייצור המעבדים משנת 2019 עד לשנת 2029, אשר מדגים את התקדמות החברה מייצור בטכנולוגיית ה-10nm ל-7nm, 5nm, 3nm, 2nm ולבסוף אף ל-1.4nm, טכנולוגיה שמוזכרת לראשונה בשקף החדש שהוצג בכנס IEDM (ר"ת IEEE International Electron Devices Meeting).

מדובר למעשה בשקף רשמי של אינטל מחודש ספטמבר האחרון ששונה על ידי ASML כשהוא מציג את מפת הדרכים של החברה עד 2029 אך ללא ציון טכנולוגיית הייצור, אלא שימוש בשמות קוד, דוגמת N2021 ו-N2023, לציון השנים של הכרזת טכנולוגיית הייצור המשופרת בה החברה תשתמש. מאחר ו-ASML היא אחת מיצרניות הציוד בתחום וכי הקפיצות בטכנולוגיות הייצור מתאימות מבחינת לוח הזמנים אפשר לשער כי מדובר במפת דרכים אמיתית למדי של אינטל לשנים הקרובות.

לפי ASML אינטל צפויה לשדרג את טכנולוגיית הייצור שלה כל שנתיים החל מ-2019, כאשר השנה אינטל הציגה את ייצור ה-10nm עם מעבדי ה-Ice Lake והיא צפויה לעבור לייצור 7nm ב-2021. בנוסף, אפשר ללמוד כי החברה תמשיך את המנהג המוכר למעשה של שיפור הייצור עם גרסאות ה-"+" ו-"++" על בסיס שנתי עם אפשרות ל-"back porting", תכנון שבב לייצור מתקדם יותר אך ייצור בפועל בטכנולוגיה מהדור הקודם.

מפת הדרכים של אינטל לפי ASML (מקור anandtech)

למרות שצריך לקחת את המידע החדש של ASML בעירבון מוגבל, למעשה מדובר בשדרוג בלבד של השקף של אינטל עם הצגת טכנולוגיית הייצור בננומטרים במקום שמות קוד שתואמים מבחינת לוח הזמנים. נותר לראות רק בשנים הקרובות האם החברה אכן תוכל לעמוד במפת הדרכים הזו ולא "תיתקע" בטכנולוגיית ייצור מסויימת בדומה למקרה הנוכחי עם טכנולוגיית ה-14nm.

לפניכם השקף המקורי של אינטל מחודש ספטמבר:

שקף מפת הדרכים המקורי של אינטל (מקור anandtech)

מקורות
anandtech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות