שובר קופות: ג’ומנג’י השלב הבא הכניס 212 מיליון דולר בפתיחה בבתי הקולנוע

מתוך “ג’ומנג’י: השלב הבא” (באדיבות פורום פילם)

אם עדיין לא הבנתם למה בחרו האולפנים של סוני להפיק סרט חדש נוסף בסדרת ג’ומנג’י, שזכתה לפני כשנתיים בלבד בחידוש לסרט המקורי משנות ה-90, הנה לכם התשובה – “ג’ומנג’י: השלב הבא” (Jumanji: The Next Level), שהגיע לראשונה לבתי הקולנוע ברחבי העולם בסוף השבוע האחרון, רשם הכנסות גלובליות העולות על 212 מיליון דולר בדרכו לנסות ולכבוש את ההצלחה בה זכה הסרט הקודם.

עם הכנסות של כ-60 מיליון דולר בשוק האמריקאי, הסרט השלישי בסדרת ג’ומנג’י מהווה לפתיחה המכניסה ביותר עבור סוני בארה”ב בחודש דצמבר כשהוא מתעלה על הפתיחה של הסרט הקודם בכיכובם של דוויין ג’ונסון, קווין הארט, קארן גילאן וג’ק בלאק שרשם פתיחה של כ-52 מיליון דולרים כשעלה למסכי בתי הקולנוע ב-2017.

יחד עם הכנסות העולות על 152 מיליון דולר ביתר העולם, “ג’ומנג’י: השלב הבא” מסכם פתיחה מרשימה של 212 מיליון דולר ומביס בכך את הפתיחה המוצלחת לא פחות של “ג’ומנג’י: שורדים בג’ונגל” שהסתכמה בכ-186 מיליון דולר בשוק הגלובלי. הפתיחה החזקה של הסרט החדש עשויה לעזור לסוני לעבור את רף מיליארד הדולר בהכנסות, הישג שהסרט הקודם בסדרה פספס במעט עם הכנסות של כ-962 מיליון דולר.

אולם לג’ומנג’י יש מתחרה חזק שעשוי להעיב על המשך הצלחתו בקופות בסופי השבוע הקרובים וכשמדובר במלחמת הכוכבים, ייתכן כי יהיה זה מה שיעצור את השלמת ההישג של סוני זו פעם נוספת.

במבט לאחור על ג’ומנג’י המקורי מ-1995 בכיכובו של רובין וויליאמס ז”ל, נראה כי גם הסרט המקורי היה הצלחה לא קטנה בקופות נכון לאותה תקופה, אז הוא רשם סך של כ-262 מיליון דולר במהלך שהותו על מסכי הקולנוע.

השוואת מפרטים