אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Audio Technica ATH-CKS5TW – אוזניות נטולות חוטים

חברת Audio Technica לא מיהרה להיצמד לטרנדים שונים לאורך השנים וזה ניכר עם המעבר האיטי יחסית מאוזניות קשת קלאסיות לאלו המתחברות דרך בלוטות' ובמקרה הנוכחי גם לאימוץ טרנד ה-Truly Wireless. ועם זאת, החברה הוכיחה שהיא יודעת לא רק לקחת את הזמן אלא גם לייצר מוצרים איכותיים בכל קטגוריה חדשה, תוך שהיא שומרת על מחירים נמוכים ביחס למתחרות המובילות בכל קטגוריה.

הדגם אותו בדקנו עבור הסקירה אינו הדגם הראשון של החברה (ATH-CKR7TW) בתחום האוזניות נטולות החוטים אשר הושק לפני כשנה, אלא דגם חדש יותר, ATH-CKS5TW, שיצא השנה ומביא עימו מספר שיפורים בהם ירידה חדה במחיר ועליה חדה בחיי הסוללה.

מה בקופסה?

  • אוזניות Audio Technica מדגם ATH-CKS5TW.
  • קופסת אחסון לאוזניות עם חיבור USB-C לטעינה.
  • כבל טעינה USB-C ל-USB.
  • מתאמים: שלושה גדלים + מתאם "ספורט" עם כנפיים + טבעות סיליקון להחלפה.

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הפעלה ראשונית ונוחות שימוש

הקופסה בה מאוחסנות אוזניות ה-Truly Wireless של Audio Technica גדולה למדי ומעידה גם על מה שתמצאו בפנים. לא מדובר באוזניות קטנות, אלא בכאלה שנוכחותן תורגש, כשהן בולטות החוצה מהאוזן בצורה שאינה מחמיאה להן או למי שלובש אותן לטעמי. זה מעט חבל שב-Audio Technica בחרו להזניח את החלק הזה בעיצוב, כי כשתעברו לצד השמע בהמשך תבינו עד כמה אהבתי את האוזניות האלה, אבל נראות ונוחות הן חלק בלתי נפרד מכל זוג אוזניות ודורש השקעה גם כן.

ואם הוזכר כבר צד הנוחות אז יש לציין חיסרון נוסף כשמדובר בהכנסת האוזניות לאוזניים. נדרשו לא מעט ניסיונות לעשות זאת, למרות שיש ציור בהוראות שמגיעות בקופסה וגם כשהאוזניות ממוקמות היטב בתוך האוזן, עדיין היה נדמה כאילו הן צריכות לזוז מעט לכיוון זה או אחר. כשהן כבר בפנים, אף הגודל שלהן, הן דווקא די נוחות ויושבות היטב באוזן הודות למתאמי הקשת הקטנים שתומכים בהן.

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

על גבי האוזניות ניתן למצוא כפתור בודד, אחד על כל אוזניה, אלו משמשים לתפעול השוטף של האוזניות. התפעול של הכפתורים ברור ופשוט, עם הפרדה נכונה של שליטה על הווליום בלחיצות בודדות על הכפתור באוזניה השמאלית ולחיצה כפולה על מנת להחליש. הווליום דרך האוזניות מגיע בשליטה בנפרד מזה הקיים במכשיר הטלפון, כך שתוכלו לנווט בין השליטה בווליום באמצעות הטלפון או האוזניות, מה שיותר נוח לכם. הנוהג הזה עשוי להטריד מעט בהתחלה, ועד שמבינים כי החברה בחרה בדרך זו לשליטה על הווליום, אפשר היה לחשוב שהווליום אינו חזק דיו גם כשמגבירים עד הסוף במכשיר אליהן מחוברות האוזניות, אך זהו לא המצב כלל.

האוזניה הימנית אחראית על השליטה על השירים, גם להפעלה וכיבוי וגם למעבר בין שירים ומענה לשיחות טלפון. לחיצה ארוכה (כ-4 שניות) תכבה כל אחת מהאוזניות בנפרד ולחיצה קצרה יותר (2 שניות) תפעיל אותן.

הקישור בין האוזניות לטלפון הוא פשוט למדי, מספיקה פתיחה של הקופסה בה מאוחסנות האוזניות והוצאה שלהן מהקופסה כדי שידלקו ולאחר ההדלקה מופיע אור מהבהב המעיד על מוכנות לצימוד, אז גם יופיע שם האוזניות בתפריט הבלוטות' במכשיר.

בעת הוצאת האוזניות מהקופסה, הן ידלקו ויתחברו למכשיר לאחר שכבר בוצע הצימוד הראשוני וכשתחזירו אותן לקופסה הן יכבו וינותקו מהמכשיר עד הפעם הבאה, אולם הבחנתי בבעיה קלה בתחום זה שחזרה עבורי בחלק מהמקרים, כאשר גם לאחר החזרת האוזניות לקופסה הן המשיכו לפעול ואפילו לנגן שירים, גם כשהקופסה סגורה. הוצאה והכנסה מחדש לקופסה תמיד פתרה את הבעיה.

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

האפליקציה

דרך האפליקציה הזמינה להורדה למכשיר אפשר לשלוט על עוצמת הווליום ולשנות מספר הגדרות. תוכלו לבחור באיזה Codec להשתמש בעת ההאזנה למוסיקה, כשניתן לבחור בין AptX של קוואלקום, AAC או SBC וגם להשאיר את הפונקציה מוגדרת על בחירה אוטומטית.

תוכלו לשנות גם את אופן הפעולה של הכפתורים על גבי האוזניות, כך שאם נוח לכם לשלוט על הווליום דווקא באוזניה הימנית, ולא בשמאלית כפי שמוצע בברירת המחדל, תוכלו להחליף את הכיוון.

איכות הסאונד

המקום בו אוזניות ה-Truly Wireless של החברה מצטיינות הוא תחום הסאונד, ולא רק בגלל האיכות הגבוהה מול המחיר הנמוך ביחס לאוזניות אחרות בתחומה כמו ה-Airpods של אפל. עוצמת השמע גבוהה והצלילים מדוייקים ונקיים מספיק כדי לא לצרום באוזניים גם ברמות השמע הגבוהות יותר.

הבאסים גם הם מאוד מרשימים ומדוייקים ומספקים את התוספת הנכונה בכל סוגי השירים, בין אלו שדורשים את העומק ולו כדי להוסיף רק מעט בשירים שקטים ועד בומבות נעימות של צעדי עדר פילים שצועדים באופן חינני. אם השתמשתם באוזניות של החברה בעבר אולי תשימו לב שהבאסים מקבלים כאן דגש גדול יותר לעומת דגמים אחרים של Audio Technica, אך עדיין עם שמירה על טעם טוב ולא סתם רעש של בומים ללא תכלית.

ישנה גם הפרדה טובה בין כלים שונים שמלווים שירים ובין קולות הזמרים וכלי ההקשה (עם הבאסים) שמגיעים כדי להוסיף את העומק שלהם לכל האנסמבל.

נטרול רעשים אקטיבי (ANC) לא קיים כאן, אך בזמן האזנה לשירים ישנו סינון טוב מספיק כדי להוציא מהמשוואה קולות רועשים של נביחות כלבים, רכבים ברחוב או רעש של הניאגרה כשמישהו מוריד את המים בשירותים.

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אוזניות Audio Technica ATH-CKS5TW (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

חיי סוללה

את חיי הסוללה של הדגם החדש של האוזניות החברה כמעט והכפילה עם עד 15 שעות שימוש לאחר טעינה מלאה ושתי הטענות נוספות שיספקו 30 שעות שימוש נוספות דרך קופסת הטעינה לאחר שזו הוטענה במלואה דרך חיבור USB-C הנמצא בגבה.

מדובר בחיי סוללה ארוכים מאוד, כאלה שמספיקים די בקלות לשבוע של שימוש, כשבפועל כל כניסה לקופסה תוסיף לכם עוד עם אפשרות הטעינה המובנית הקיימת, מה שהופך אותן לאוזניות נהדרות לקחת איתכם לטיסות ארוכות.

השורה התחתונה

במחיר של 600 שקלים מדובר בתמורה נאה למחיר בכל הנוגע לאיכות הסאונד שמציעות אוזניות ה-Truly Wireless החדשות של Audio Technica, שמוסיפות המון גם עם חיי הסוללה הארוכים במיוחד שלהן. הייתי שמח לראות שיפורים בצד העיצוב של האוזניות בדגמים הבאים כדי שיהיו נוחות יותר להכנסה לאוזניים וקטנות יותר כדי שגם ייראו טוב.

מחיר: 599 שקלים (שנה אחריות, באג)

מה אהבנו?

  • חיי סוללה ארוכים
  • באסים
  • איכות סאונד
  • חיבור USB-C לטעינת הקופסה

ומה לא?

  • גדולות
  • קושי בהכנסה לאוזן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות