ליבות AMD Zen 3 בייצור +7nm מתקדם ייחשפו בתערוכת CES 2020

AMD Ryzen AMD Ryzen

ידיעה חדשה מעיתון טיוואני רומזת כי ד”ר ליסה סו (Lisa Su), מנכ”לית AMD, צפויה להציג את הדור הבא של ליבות AMD, ה-Zen 3, במסגרת תערוכת CES 2020, שנפתחת בשבוע הבא בלאס וגאס. ליבות ה-Zen החדשות יגיעו בייצור +7nm מתקדם ויפעילו את הסדרות הבאות של מעבדי ה-EYPC, Ryzen ו-Threadripper.

הצגת סדרת ליבות ה-Zen 3 החדשה צפויה להיות דומה להצגת ליבות ה-Zen 2 שנערכה ב-CES 2019. מדובר בליבה שתפעיל את הדור הרביעי של מעבדי AMD, עם מעבדי EPYC לשרתים מסדרת Milan שתחליף את סדרת Rome, מעבדי ה-Ryzen השולחניים מסדרת Vermeer שיחליפו את Matisse, ולבסוף, מעבדי ה-Threadripper מסדרת Genesis Peak שיחליפו את ה-Castle Peak.

בנוסף לשלושת מעבדי ה-Zen 3 החדשים, AMD צפויה להציג גם את סדרת מעבדי ה-APU החדשה, עם ליבות Zen 2 מהדור הקודם מסדרת ה-Renoir, עליה קיבלנו מידע חדש בשבועות האחרונים, אשר לפיו הן יגיעו עם ליבה גרפית מובנית מסוג Vega.

ליבות ה-Zen 3 החדשות צפויות להציג ביצועי IPC משופרים לעומת הליבות הקיימות ולהגדיל עוד יותר היכולת של AMD להתחרות מול אינטל בתחום המעבדים, כאשר פרטים נוספים על השיפורים השונים אותם AMD הכניסה למעבדים נוכל ללמוד מההכרזה הרשמית.

במידה ו-AMD תשמור על לו”ז דומה להשקת המעבדים, מעבדי ה-Zen 3 צפויים להשקה בכנס COMPUTEX 2020 בחודש יוני, כשהשאלה הגדולה תהיה התמחור של המעבדים החדשים והביצועים שלהם בפועל, דבר שצפוי להגדיל את התחרות בשוק המעבדים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים