גאדג’טי מסקר: Jabra Elite 75t – איכות גבוהה באריזה קומפקטית

Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מעט פחות משנה לאחר שהציגה ג’אברה את אוזניות ה-Jabra Elite 65t נטולות החוטים (TWS), חשפה החברה את דור ההמשך – Jabra Elite 75t. הדור החדש מציע תיקונים שונים על פני הדור הקודם, בדגש על נוחות וחיי הסוללה, תחומים בהם מצאה החברה כי לקוחותיה לא היו מרוצים במאת האחוזים. קיבלנו את אוזניות ה-75t החדשות לסקירה מקיפה במקביל להשקה בישראל בדצמבר 2019, ובדקנו מה בדיוק השתנה, והאם יש הצדקה בשדרוג על פני הדור הקודם.

הפעלה ראשונית ונוחות שימוש

כמו מרבית אוזניות הבלוטות’, גם האוזניות החדשות של Jabra מאפשרות חיבור מהיר למכשיר, אם כי במקרה של ה-Elite 75t ישנו דגש גדול על עבודה עם אפליקציית ה-Sound Plus. דרך האפליקציה ניתן לבצע עדכוני קושחה לאוזניות, תהליך שאורך מעט זמן אך מאפשר ליהנות מתיקונים ועדכונים שוטפים במקרה הצורך, כשניתן דרכה לשנות גם הגדרות שונות לשם התאמה להאזנה לז’אנרים שונים של מוסיקה.

האוזניות החדשות הן קטנות יותר מבעבר, מה שהופך אותן לנוחות הרבה יותר גם בשימושים ארוכי טווח. בטיסה בת 15 שעות בה ליוו אותי האוזניות, לא הרגשתי בנוכחותן אחרי זמן מאוד ממושך, כ-7 שעות ברצף, לאחר מכן כבר החלו לכאוב האוזניים.

תפעול האוזניות מתבצע דרך שני לחצנים הממוקמים על גבי כל אחת מהאוזניות עצמן, כאשר השליטה בעוצמת השמע מתבצעת הן מהאוזניות עצמן והן מהמכשיר אליהן האוזניות מחוברות, אם כי נתקלתי במכשירים בהם השליטה בעוצמת השמע באוזניות מתורגמת גם לשליטה ישירה במכשיר.

זה מעט מבלבל, בעיקר כאשר מדובר בשליטה נפרדת בעוצמת השמע במכשיר עצמו ובאוזניות, שכן הגברת עוצמת הווליום במכשיר עשויה להוביל לרמת שמע מירבית נמוכה למדי, עד שתגבירו דרך כפתור באוזניות עצמן. תהיה דרך השליטה בו אשר תהיה, עוצמת השמע המירבית הינה גבוהה למדי ולא מצאתי צורך בהגברה עד הרמה הגבוהה ביותר לאורך השימוש ב-Jabra Elite 75t.

פונקציה נוחה מאוד שמציעה Jabra באוזניות שלה וזמינות גם בדגם החדש מאפשרת את הפסקת השיר המתנגן דרך המכשיר אליו מחוברות האוזניות לאחר הוצאתן מהאוזן. זה חוסך את הצורך להדליק את המכשיר כדי לעצור את השיר, וגם במידה ושכחתם לעשות זאת, האוזניות לא ימשיכו לנגן ברקע ולבזבז לכם חיי סוללה יקרים.

Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

את האוזניות ניתן לאחסן בתוך קופסת טעינה, אותה ניתן לטעון באמצעות חיבור USB-C לחשמל. קופסת הטעינה מגיעה עם מגנטים ששומרים על האוזניות במקום ברגע שהחזרתם אותן לקופסה, כך שהן לא יפלו ממנה, וכניסה לקופסת הטעינה גם מנתקת את האוזניות באופן מיידי מהמכשיר. לאחר הוצאתן מהקופסה, האוזניות ידלקו מחדש וינסו להתחבר למכשיר או המכשירים האחרונים אליהם קושרו באמצעות בלוטות’.

איכות הסאונד

אוזניות ה-Jabra Elite 75t עומדות ברף העליון של אוזניות ה-TWS בכל הנוגע לאיכות השמע. הצלילים הבוקעים מהן מדוייקים ונקיים להפליא, וגם בעוצמות שמע גבוהות במיוחד לא ניתן להבחין בצרימות שיפריעו לחווית ההאזנה, כשגם הבאסים מדוייקים מאוד ומורגשים היטב בשירים המדגישים באסים וכן בשירים בהם נדרש ליווי של באסים לצד המוסיקה.

ג’אברה הוסיפה לאוזניות החדשות גם מצב להאזנה לרעשי רקע (HearThrough) שמאפשר לכם להאזין גם למוסיקה וגם לרעשים סביבכם במידה ותרצו להיות מודעים לסובבים אתכם. כאשר מצב ההאזנה לרעשי רקע כבוי, ישנו סינון טוב מאוד לו דאגה החברה. לא מדובר בסינון רעשים אקטיבי (ANC), אך הוא הצליח לסנן היטב רעשי רכבים בזמן הליכה ברחוב, וגם עשה עבודה מצויינת בסינון רעשי המנועים במטוס בזמן הטיסה.

בזמן ביצוע שיחות האוזניות מציגות איכות גבוהה מאוד ומערך הרמקולים המשולב בהן מאפשר סינון טוב של רעשי רקע שיעזור גם לצד השני בשיחה לשמוע אתכם טוב יותר. מצאתי את אפשרות השיחות באמצעות האוזניות כמרשימה מאוד במרבית המקרים, אך בזמן הליכה במקומות רועשים יותר קיבלתי תגובות טובות פחות מהצד השני, שלא הצליח לשמוע אותי היטב בחלק מהמקרים.

Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Jabra Elite 75t (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חיי סוללה

אחד היתרונות הגדולים של דגם ה-Elite 75t על פני קודמו מגיע בצד חיי הסוללה, אלו נמדדים כעת ב-7.5 שעות שימוש רציפות לאחר טעינה מלאה אחת, ומגיעות לעד 28 שעות באמצעות קופסת הטעינה. בפועל מצאתי כי האוזניות מספקות מעט פחות מהמובטח, כ-6 וחצי שעות שימוש רציפות באמצעות האוזניות, אך קופסת הטעינה בהחלט תורמת להארכת חיי הסוללה, בעיקר עם האפשרות לטעינה מהירה בת 15 דקות לשימוש למשך כשעה עם האוזניות.

השורה התחתונה

אוזניות ה-Jabra Elite 75t מסמנות “וי” על כל אחד מהדברים אותם אנו מחפשים באוזניות TWS. יש להן עוצמת שמע גבוהה, איכות סאונד מצויינת עם באסים מדוייקים, חיי סוללה ארוכים, מבנה קומפקטי ונוח לשימוש גם בטווחי זמן ארוכים ועמידות בפני מים ואבק תחת תקן IP55, המאפשר להשתמש בהן גם בזמן פעילויות ספורטיביות.

במחיר של 699 שקלים (אחריות: שנתיים מהיבואן בי קונקט), הדגם החדש של האוזניות נטולות החוטים של Jabra בסדרת ה-Elite עשוי להיות עדיף על פני הדור הקודם. את דגם ה-Elite Active 65t עדיין ניתן למצוא בתמחור דומה, כשאת דגם ה-Elite 65t תוכלו למצוא בכ-100 שקלים פחות בישראל.

השוואת מפרטים