אבטחה (מקור גוגל)

מכשירי iOS יוכלו לשמש כהתקני אימות פיזיים לשירותי גוגל

| יום שישי, 17 בינואר 2020, 16:00 | אבטחה, סלולר

חברת גוגל (Google) הכריזה על הרחבת שירות האימות הדו-שלבי 2FA (או 2SV לפי גוגל) החומרתי של החברה באמצעות מכשירי הסלולר, עם הוספת תמיכה במכשירי אפל המריצים את מערכת ההפעלה iOS בגרסה 10 ומעלה באמצעות אפליקציית ה-Google Smart Lock, זאת בנוסף למכשירי אנדוראיד מגרסה 7 ומעלה שנתמכו עד היום.

אחרי שהכריזה על האפשרות החדשה לשימוש במכשירי אנדרואיד כמפתחות אבטחה חומרתיים במהלך 2019, גוגל מרחיבה את האפשרות לבצע אימות דומה גם עם מכשירי האייפון, באמצעות הגרסה האחרונה של אפליקציית ה-Google Smart Lock אותה ניתן להוריד בחנות היישומים של אפל.

התוספת החדשה למכשירי ה-iOS תאפשר להגן על חשבונות המשתמש באמצעות המכשיר הסלולרי עצמו, כאשר הדרישה היחידה על מנת לבצע זאת היא תמיכה בקישורית Bluetooth על מנת לבצע את האימות מול המכשיר הסלולרי. במידה והמשתמשים רוצים להתחבר לחשבון או שירות גוגל, הם יתבקשו ללחוץ על אישור בחלון קופץ במכשיר הסלולרי.

בעוד קיימות אפשרויות מרובות לאימות דו-שלבי, דוגמת קבלת הודעת SMS למכשיר או קבלת קוד אימות משני מאפליקציות דוגמת ה-Google Authenticator, הן נחשבות לבטוחות פחות מאמצעי אימות פיזי המשתמש בחיבור USB במצב רגיל או במקרה של השימוש במכשיר הסלולרי, כאימות פיזי בחיבור ה-Bluetooth שלו.

מדובר למעשה על יישור קו אותו מבצעת גוגל בין משתמשי אנדרואיד למשתמשי iOS, במטרה לשפר את האבטחה בחשבונות השונים ולמנוע מעשי הונאה או גישה לא מורשית, כאשר המכשיר הסלולרי מחליף התקני U2F (ר”ת Universal 2nd Factor) דוגמת מפתחות ה-Titan של גוגל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות