מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר שובר את רף מיליארד הדולר בהכנסות

מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר (תמונה: Disney) מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר (תמונה: Disney)

זה לקח יותר זמן מהצפוי, אבל פרק 9 ביקום הסינמטי של מלחמת הכוכבים חצה את רף מיליארד הדולר בהכנסות ממכירות כרטיסים בבתי הקולנוע ברחבי העולם. “עלייתו של סקייווקר” עלה לאקרנים בדצמבר האחרון ונכון לרגע זה עומדות ההכנסות של הסרט על 1.001 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לסרט השביעי של דיסני שהופץ ב-2019 ורושם הכנסות העולות על מיליארד דולר.

מרבית ההכנסות של הסרט הגיעו מן השוק הבינלאומי (מחוץ לארה”ב), ואלו הסתכמו ב-519.7 מיליון דולר. ועם זאת, סך ההכנסות היה קטן מהצפוי בשל אי הצלחתו של הסרט בשוק הסיני, שם הוא צבר כ-20 מיליון דולרים בלבד, כמחצית מהסכום שהכניס הסרט הקודם בטרילוגיה (42 מיליון). שווקים בולטים אחרים היו יפן, שם רשם “עלייתו של סקייווקר” הכנסות של כ-54 מיליון דולר (לעומת הכנסות של כ-66 מיליון שהשיג “אחרוני הג’דיי”), צרפת, עם כ-48 מיליון דולר (לעומת כ-65 מיליון) ואנגליה, עם כ-71.5 מיליון (לעומת 111 מיליון).

ההכנסות של הסרט בשוק האמריקאי הסתכמו בכ-481 מיליון דולר, סכום נמוך מ-620 מיליון שרשם הסרט הקודם מ-2017 בקופות. סך ההכנסות של “אחרוני הג’דיי” היה גבוה יותר גם כן, והסתכם בכ-1.3 מיליארד דולר בתום תקופתו בהקרנות בבתי הקולנוע, סכום שככל הנראה לא יצליח הסרט החדש לשחזר.

“עלייתו של סקייווקר” מצטרף כעת לשישה סרטים נוספים מבית דיסני שיצאו במהלך 2019 ועברו את רף מיליארד הדולר בהכנסות, בהם “קפטן מארוול”, “אלאדין”, “צעצוע של סיפור 4”, “הנוקמים: סוף המשחק”, “לשבור את הקרח 2″ ו”מלך האריות”.

השוואת מפרטים