מיקרוסופט מספקת הצצה ראשונה למערכת ההפעלה Windows 10X לניידים בעלי מסך כפול

מחשב נייד Surface Neo (מקור מיקרוסופט)

מספר חודשים לאחר האזכור הראשון של Windows 10X, מיקרוסופט משחררת עדכון ראשון על ערכת פיתוח התוכנה SDK (ר”ת Software development kit) של מערכת ההפעלה החדשה ומאפשרת לנו לראות לראשונה אילו שינויים יגיעו במערכת המיועדת לדור הבא של המחשבים הניידים בעלי 2 מסכים, זאת בנוסף לשחרור SDK ראשוני למערכת האנדרואיד למכשיר ה-Surface Duo מבוסס האנדרואיד.

בעוד מיקרוסופט אזכרה לראשונה את Windows 10X עם ההכרזה על מחשב ה-Surface Neo, כאשר היא נועדה להיות מערכת רזה ומהירה יותר מגרסת הווינדוס 10 הרגילה, יחד עם התאמות לשימוש עם 2 מסכים, מערכת ההפעלה של ה-Surface Duo מבוססת על אנדרואיד של גוגל ומגיעה עם שיפורים ושינויים שביצעה מיקרוסופט בעבור מכשירי סלולר בעלי 2 מסכים.

מפתחי אנדרואיד יכולים להוריד גרסת Preview SDK מוקדמת של מערכת האנדרואיד ל-Duo מאתר החברה, והיא נועדה לרוץ על ה-Android Emulator ותאפשר למפתחים גישה ראשונית למערכת ההפעלה המשודרגת על מנת להתאים לפיתוח אפליקציות יעודיות למסך הכפול של ה-DUO.

לפי ערכת הפיתוח אותה שחררה מיקרוסופט למפתחים, עם ווינדוס 10x החברה שוקלת שימוש ב-5 מצבי תצוגה שיוכלו להשתנות עד ההכרזה הרשמית של המערכת:

  • תצוגה מורחבת (Exended Canvas) – המערכת תתייחס לשני המסכים כאל מסך אחד גדול.
  • תצוגה ראשית ופרטים (Master-Detail) – מסך אחד יציג את המידע העיקרי ואילו המסך השני ישמש לפירוט של המסך הראשון.
  • שני דפים (Two Pages) – הצגת מידע שתפרס על 2 “עמודים” בדומה לספר.
  • תצוגה כפולה (Dual View) – התייחסות למסכים באופן עצמאי, 2 מסכים למעשה.
  • מסך נלווה (Companion Pane) – מסך אחד ישמש כממשק למסך השני עם אפשרויות שישפיעו על המסך השני.
מצבי תצוגה ווינדוס 10x (מקור windows)

בעוד עדיין אין תאריך יעד בו מיקרוסופט תשחרר את גרסת Windows 10X החדשה, החברה צפויה לשחרר את ה-SDK  במהלך יום המפתחים Microsoft 365 Developer Day שיתקיים ב-11 בפברואר.

השוואת מפרטים