חברת HOT הגישה הצעה לרכישת כל מניות פרטנר

שלט פרטנר צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

האם התחרות בשוק הסלולר בישראל עומדת להצטמצם? בדיווח מיידי שהוגש היום (ד’, 29.1) לבורסה חשפה חברת פרטנר, אחת מספקיות הסלולר הגדולות בישראל, כי קיבלה הצעה מחברת הוט מערכות תקשורת בע”מ ובעלת השליטה בה, חברת אלטיס אירופה (Altice Europe), לרכישה של 100% ממניות החברה.

בפרטנר לא סיפקו פרטים אודות הצעת הרכש וציינו בהודעה המיידית לבורסה כי ההצעה נבחנת בדיריקטוריון החברה. בהודעה שיצאה מצידה של חברת אלטיס אירופה אישרו את הדברים וציינו כי לא התקבלה החלטה סופית בעניין הרכישה, וכי בשלב זה לא ידוע האם היא תושלם ותחת אילו תנאים.

מניית חברת פרטנר מגיבה כעת במהלך המסחר בבורסה בישראל בעליות של כ-5%, כשהיא נסחרת לפי שווי שוק של כ-2.89 מיליארד שקלים נכון לסגירה ביום המסחר האחרון. על פי דיווח של אתר כלכליסט, הצעת הרכש של HOT ואלטיס מגיעות לפי שווי של 3 מיליארד שקלים, שמשקף גם את העליות במניית פרנר היום, אולם הדברים לא אושרו באופן רשמי על ידי החברות.

נכון למועד פרסום דוחותיה הכספיים האחרונים עבור הרבעון השלישי של 2019, עמדו הכנסותיה של פרטנר על 825 מיליון שקלים, והרווח הנקי הסתכם ב-7 מיליון שקלים, כשזה משקף ירידה שנתית של כ-73%. סך מנויי החברה נכון לרבעון השלישי של 2019 עמד על 2.65 מיליון, מתוכם 285 אלף מנויי פרי-פייד. ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי (ARPU) עמדה על 59 שקלים. דוחות סוף השנה (2019) של החברה טרם פורסמו.

השוואת מפרטים