שירות הסטרימינג HULU בדרך להשקה גלובלית

לוגו HULU

דיסני החלה לשים את הרגל על הגז בתחרות על הסטרימינג לקראת סוף השנה שעברה, עת השיקה את שירות דיסני פלוס בארה"ב ובכמה מדינות נוספות, ומתכננת להשיקו באירופה גם כן בחודשים הקרובים, וביתר העולם בשנה הבאה (2021). אך הקרב שלה על הסטרימינג לא מסתיים שם, וכעת מאשרת החברה כי שירות הסטרימינג הוותיק הולו (HULU) עומד לצאת לראשונה מתחומי ארה"ב וייזכה להשקה גלובלית, אשר ככל הנראה תחל כבר בשנה הבאה.

את הדברים בישר מנכ"ל ונשיא דיסני, בוב איגר, במסגרת שיחת הוועידה שערכה החברה למשקיעים לצד פרסום דוחותיה הכספיים. אלו הדוחות הכספיים הראשונים בהם מציגה דיסני 100% מההכנסות אותן היא צוברת מתוך HULU, אשר נמצאת כעת בשליטתה המלאה לאחר השלמת הרכישה של תאגיד פוקס המאה ה-21 והסכמתן של השותפות האחרות בשליטה להעביר את זו לידיה של דיסני.

שירות הסטרימינג של HULU איגד תחתיו כמה מרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב, בהן NBC, CBS, The CW, A+E ו-Discovery, זאת לצד תכניות מקור שיצר הערוץ, המוכרת ביותר ביניהן היא כנראה "סיפורה של שפחה" בכיכובה של אליזבת' מוס.

ההודעה על השקת HULU מחוץ לארה"ב משמעותה כי המנויים לשירות יוכלו לגשת לתכנים הרבים המוצעים בו כיום, לצד תכנים רבים נוספים שיגיעו בהמשך. דיסני כבר הודיעה כי תכני המקור של ערוץ FX מבית FOX מיועדים להגיע ל-HULU. עם זאת, ייתכן שבמדינות אשר מחוץ לארה"ב נראה מגבלות בתכנים המוצגים בשירות, כפי שקורה כיום בנטפליקס, שאינה מציגה תכנים שונים הזמינים בארה"ב ומדינות אירופה עבור מנוייה בישראל.

הוצאתה של HULU מחוץ לארה"ב תאפשר לדיסני להנגיש את השירות במקביל לזה של דיסני פלוס, ולהציע את חבילות הבאנדל שלה, אלו מאפשרות הרשמה למספר שירותים במקביל בעלות מופחתת. בארה"ב מציעה דיסני הרשמה לבאנדל של HULU, דיסני פלוס ושירות +ESPN בעלות חודשית של 12.99 דולר בחודש בלבד.

השוואת מפרטים