דיווח: סוני מתקשה לתמחר את ה-PlayStation 5 בגלל רכיבים יקרים

דיווח חדש מאת Bloomberg שופך אור על הקושי של סוני בבואה לתמחר את ה-PlayStation 5, הקונסולה הבאה אותה היא עומדת להשיק מאוחר יותר השנה. ככל הנראה, עלויות החלקים במכשיר גבוהות למדי, ובעוד שסוני שואפת להוזיל את המכשיר ככל הניתן עבור השחקנים, לא בטוח שהחברה תוכל להשיק את המכשיר במחיר נוח כמו קודמיו. ה-PlayStation 4 הושקה במחיר של 399 דולרים – כעת לא בטוח כי סוני תצליח להגיע למחיר דומה גם עם המכשיר החדש.

לפי הדיווח, עלות הייצור של מכשיר PlayStation 5 תעמוד על כ-450 דולרים ליחידה. האשמים העיקריים במחיר הגבוה, ככל הנראה, הם רכיבי ה-DRAM וה-NAND. סוני מתחרה כעת גם עם יצרני סמארטפונים על אותם הרכיבים שנמצאים בביקוש גבוה מתמיד. בנוסף, סוני משקיעה במערכת קירור מתקדמת עבור ה-PlayStation 5. לדברי החברה מדובר במערכת יקרה באופן חריג.

לשם השוואה, עלות הייצור של ה-PlayStation 4 עמדה על 381 דולרים ליחידה, והושקה במחיר 399 דולרים. השקת המכשיר גוררת עוד הוצאות רבות, כמו שינוע, אריזה, שירות לקוחות וכן הלאה. אם עלות הייצור של ה-PlayStation 5 אכן תעמוד על 450 דולרים, סוני תצטרך למכור את המכשיר בסביבות 470 דולרים לצרכן כדי לשמור על שולי רווח דומים. זהו לא סכום נוח עבור הצרכנים שיכולים לקנות כעת PS4 Pro במחיר של 399 דולרים או פחות, בהתאם להנחות עונתיות.

יצרני קונסולות כמו סוני לא תמיד נהנים מרווחים במכירת המכשיר, ולפעמים אף מוכרים את הקונסולות בהפסד, מתוך הנחה שהשחקנים ירכשו משחקים שיכניסו לחברה רווחים. הפעם, כך מסתמן, לא בטוח כמה מרווח יהיה לסוני להוריד את המחיר. עם זאת, נראה כי סוני צופה כי המעבר ל-PlayStation 5 יהיה הדרגתי, עם משחקים שייצאו במקביל ל-PlayStation 4 ו-5, כך שגם אם החברה תמכור פחות יחידות של PS5 היא תוכל להסתמך על ההכנסות ממשחקים בעתיד הנראה לעין.

לעת עתה סוני לא ממהרת לחשוף את מחיר המכשיר. החברה כבר הודיעה כי לא תחשוף פרטים נוספים בזמן הקרוב. נראה כי סוני ממתינה למיקרוסופט שתחשוף את מחירי Xbox Series X שלה. ייתכן ומחירי הדור הבא של ה-Xbox ייחשפו כבר בקיץ, בתערוכת E3. לאחר מכן סוני תהיה חכמה יותר ותוכל להגיב למחיר של מיקרוסופט, תוך התחשבות בעלויות הייצור הגבוהות של ה-PlayStation 5.

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות