הוכרז: WD iNAND MC EU521 – שבב זיכרון eUFS 3.1 מהיר למכשירי סלולר מהדור החמישי

שבב iNAND MC EU521 (מקור businesswire)

יצרנית הכוננים הקשיחים ווסטרן דיגיטל (WD) הכריזה על שבב הזיכרון iNAND MC EU521, שבב eUFS (ר”ת embedded Universal Flash Storage) המבוסס על שבבי NAND בעלי 96 שכבות, שיגיע בנפח של עד 256GB בתקן UFS 3.1 החדש של ארגון ה-JEDEC. הכונן מיועד במיוחד בעבור מכשירי הסלולר התומכים בדור החמישי ומאפשר מהירות כתיבה של עד 800MB/s.

שבב זיכרון ה-MC EU521 נועד לתת מענה לדור הבא של המכשירים הסלולריים שישתמשו בדור החמישי ותומך במהירות הורדה של עד 7.5Gbps, עם מודם ה-Snapdragon X60 החדש של קוואלקום. השבב משתמש בתקן ה-UFS 3.1 שהוכרז רק בתחילת החודש על מנת למצוא מצבים של “צוואר בקבוק” (Bottleneck), בהם הזיכרון במכשיר הסלולרי איננו מספיק מהיר, על מנת לכתוב את המידע המתקבל מהרשת הסלולרית.

ה-iNAND MC EU521 יגיע עם תמיכה בטכנולוגיית ה-WriteBooster החדשה שנוספה ב-UFS 3.1, יחד עם טכנולוגיית ה-SmartSLC של WD מהדור השישי, המשתמשת בזיכרון קאש (Cache) מסוג SLC על מנת לאפשר לשבב החדש להגיע למהירות כתיבה רציפה של עד 800MB/s וניצול מירבי של רוחב הפס המוגדל של ה-UFS 3.1, שיגיע בתצורת Gear 4/2 Lanes ב-EU521.

שבב iNAND MC EU521 (מקור WD)

הויברט ורהובן (Huibert Verhoeven), סגן נשיא בכיר ב-WD מסר כי:

טלפונים חכמים דורשים כיום יותר ביצועים ונפח מכיוון שלעיתים קרובות הם משמשים כהתקן המחשוב העיקרי עבור כל דבר כמעט, החל מהזרמת וידאו, דרך השמעת מוזיקה, משחקים, צילום ועד תשלומים וניווט. זיכרון מטמון ה-SLC ב-iNAND EU521 יחד עם טכנולוגיית ה-Write Booster מציעים למשתמשים כמה שיפורי ביצועים חשובים כאשר יחד עם מכשירי ה-5G הם צפויים לאפשר הורדת סרטים מהירה יותר מאי פעם. יכולות אלו ואחרות, ממצבות את EU521 כאפשרות נהדרת לשימוש בידי יצרניות הסלולר של ימינו.

שבבי ה-iNAND MC EU521 צפויים להיות זמינים החל מחודש מרץ הקרוב בנפחים של 128GB ו-256GB.

חברת WD הופכת לראשונה שמכריזה על שבב זיכרון בתקן UFS 3.1 החדש, שרק הושק החודש, כאשר אין ספק כי נראה מוצרים דומים גם מיצרני זיכרון אחרים כחלק מהצורך ההולך וגובר במהירות, במיוחד במכשירי הסלולר וככל שהשימוש ברשתות הדור החמישי מתרחב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים