קצב רענון של 120 הרץ צפוי להגיע גם לרזולוציה הגבוהה ב-Galaxy S20

קצב רענון ב-Galaxy S20 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) קצב רענון ב-Galaxy S20 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

סמסונג הכריזה מוקדם יותר החודש על שלושה מכשירי דגל חדשים בסדרת ה-Galaxy S20, כשאחד העדכונים המשמעותיים ביותר אל מול הדורות הקודמים היא תוספת של קצב רענון גבוה ב-120 הרץ. עוד בהצצה המוקדמת שלנו למכשירים הבחנו כי דרך תפריטי ההגדרות ניתן לבחור בין קצבי רענון מסך של 60 ו-120 הרץ, וסמסונג עצמה הצהירה כי קצב הרענון הגבוה יותר לא ייתמך ברזולוציה הגבוהה של +Quad HD, אלא רק ברזולוציית +Full HD.

בעוד חלק מהמשתמשים עשויים להיות מאוכזבים מהבשורה, ייתכן כי זו תשתנה בעתיד, כאשר על פי הדלפה של המדליף המוכר IceUniverse, סמסונג צפויה להשיק עדכון קושחה עתידי שיאפשר למשתמשים להחיל את קצב הרענון הגבוה גם עבור רזולוציית +QHD.

הסיבה למניעתה של סמסונג בתמיכה בקצב רענון של 120 הרץ ברזולוציה הגבוהה ככל הנראה נעוצה בהשפעתה על חיי הסוללה במכשיר. אף ששלושת הדגמים בסדרת הגלקסי S20 מגיעים עם סוללות בעלות קיבולות גבוהות מתמיד, ייתכן כי ההשפעה של שימוש ברזולוציה גבוהה מואד יחד עם קצב הרענון הגבוה משפיעים על הסוללה מעבר למה שבסמסונג מרגישים נוח איתו.

נזכיר את קיבולות הסוללה החדשות של דגמי ה-S20:

  • Galaxy S20 Ultra מגיע עם סוללת 5,000mAh
  • Galaxy S20 Plus מגיע עם סוללת 4,500mAh
  • Galaxy S20 מגיע עם סוללת 4,000mAh
קצב רענון ב-Galaxy S20 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
קצב רענון ב-Galaxy S20 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

על פי ההדלפה, בסמסונג מתכננים להוסיף מספר מצבים חדשים להגדרות, אלו יאפשרו למשתמשים לבחור בין היכולות המתקדמות של המסכים החדשים בסדרת הגלקסי S20, ובין הפחתת יכולות אלו לשם הגברת ביצועי הסוללה.

דרך מצב דינמי חדש שמופיע בתפריטים של המכשיר בהדלפה ניתן לראות כי בסמסונג צפויים לאפשר החלפה אוטומטית בין קצבי הרענון על פי השימוש במכשיר. כך למשל, אם סוללת המכשיר מתחממת מעבר לטמפרטורה מסויימת או התרוקנה מעבר לרף מסוים, תתעדף המערכת את צד הביצעוים ותוריד את קצב הרענון ל-60 הרץ, כאשר מצב נוסף בהגדרות יאפשר לשמור על קצב הרענון הגבוה בכל עת.

השוואת מפרטים