מזל טוב: CD Projekt הופכת לחברת המשחקים השניה בגודלה באירופה

| יום רביעי, 26 בפברואר 2020, 10:49 | משחקים

חברת CD Projekt מפולין הופכת להיות חברת הגיימינג השניה בגודלה בכל אירופה, לפחות מבחינת הערכת שווי החברה. לפי השערוך העדכני ביותר, ערך החברה זינק מ-6.8 מיליארד דולרים בחודש שעבר ל-8 מיליארד כעת. המקום הראשון עדיין שייך לחברת Ubisoft, המוערכת בשווי של 9.6 מיליארד דולרים. הסטודיו CD Projekt Red, שנמצא בבעלות חברת האם CD Projekt, פיתח את סדרת משחקי The Witcher.

לזינוק בשווי החברה תרמו מספר גורמים בזמן האחרון. ראשית, The Witcher, הסדרה המצליחה של נטפליקס, עזרה כנראה להניע מכירות רבות של משחקי החברה. אחרי השקת הסדרה, שהצליחה מאוד בקרב הצופים, מכירות המשחק The Witcher 3: Wild Hunt עלו בלמעלה מ-500 אחוזים. מספר השחקנים ששיחקו ב-The Witcher 3 בו זמנית עלה אפילו על מספרם בזמן שהמשחק רק יצא, אי אז ב-2015. הצלחת המשחק על ה-Switch תרמה גם היא.

יתר על כן, CD Projekt עובדת כעת על אחד המשחקים המצופים ביותר של השנה: Cyberpunk 2077. השקת המשחק אמנם נדחתה, אך העניין בו לא דעך, וגיימרים רבים מצפים להגעתו בתחילת הסתיו. משחק זה לוקח אותנו לעולם העתידני והצבעוני של משחק התפקידים Cyberpunk, אותו נבקר הפעם מגוף ראשון. המשחק, בהשתתפות קיאנו ריבס, צפוי להגיע בחודש ספטמבר הקרוב – אם לא יהיו דחיות נוספות.

צמיחתה של CD Projekt מרשימה במיוחד כשנזכרים בהתחלה הצנועה שלה. החברה, שצמחה מהסצינה הפיראטית של העתקות משחקים בפולין, עברה להפיץ משחקים באופן לגיטימי בשנות ה-90. בתור החברה הראשונה שהפיצה משחקי CD-ROM בפולין שמה של החברה נקבע להיות "CD Projekt". אחרי שהצליחו לשחרר גרסאות מתורגמות למשחקים מוערכים, כמו Baldur's Gate אותו תרגמו לפולנית, החברה החלה גם לעבוד על תכנים משלה, עד שפיתחה לבסוף את The Witcher – משחק תפקידים המבוסס על כתביו של הסופר הפולני אנדרי ספקובסקי.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות