הוכרז: Vivo Apex 2020 – עם מערך צילום נע, מצלמת גימבל ומסך מקומר ב-120 מעלות

| יום ראשון, 1 במרץ 2020, 12:33 | סלולר

חברת Vivo הסינית ממתגת זו השנה השלישית ברציפות את סדרת ה-Apex שלה כסדרה חדשנית המציגה לאן הטכנולוגיה יכולה להגיע בקרוב, כבר עכשיו. עם זאת, החברה אינה מפיצה אף אחד מהמכשירים בסדרה הזו למכירה, עקב העובדה שאלו משמשים אך ורק לשם הענקת טיזר לקראת המכשירים הבאים שלה, אשר כן ישתמשו בחלק מהטכנולוגיות שהוצגו במכשירים הלוקחים חלק בסדרה.

כעת, אנחנו פוגשים את ה-Vivo Apex 2020, כשזה מביא עמו מערך צילום כפול הכולל זוג מצלמות בטכנולוגיות ייחודיות, מסך מקומר ב-120 מעלות, מצלמת סלפי הממוקמת מתחת לפני התצוגה ועוד. כאמור, כל הטכנולוגיות המוזכרות לעיל הן טכנולוגיות אשר לא ציפינו להגעתן בשלב הזה למוצר ממשי, אך כפי שהוזכר, המכשיר אינו מיועד למכירה בשלב זה.

בחזיתו של הסמארטפון נמצא מסך בגודל 6.45 אינץ' תחת השם FullView Edgeless Display, כשזה מקומר בשני צדדיו בזווית של 120 מעלות, מה שכמעט גורם למסך להגיע אל הגב המכשיר. עקב העובדה שהמסך מקומר בזווית דרסטית שכזו, ה-Apex 2020 מגיע ללא כפתורים פיזיים בכלל ומחליף את אלו עבור כפתורי מגע הנמצאים על גבי המסך.

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

הטכנולוגיה המרשימה הבאה ברשימה היא יכולת הטעינה המהירה של המכשיר, ובעוד שכיום אנחנו מסוגלים לרכוש סמארטפונים התומכים בטעינה חוטית מהירה בהספק של 30, 40 ו-45 וואט בישראל, ה-Apex 2020 תומך בטעינה אלחוטית מהירה בהספק של 60 וואט. על פי החברה, טעינה בהספק שכזה מסוגלת להטעין סוללת 2000 מיליאמפר/שעה מ-0 ל-100 תוך 20 דקות בלבד.

מתחת לפני התצוגה ממתינה לנו מצלמת הסלפי ברזולוציית 16 מגה פיקסל, כשזו תומכת ב-Pixel Binning במטרה לשלב 4 פיקסלים ל-1 ולהפיק תמונות טובות יותר בתנאי תאורה קשים. החלק המרשים נמצא בעובדה שזו נמצאת מתחת לתצוגה, והחברה מצליחה להפיק דרכה תמונות מרשימות עקב העובדה שהזכוכית באיזור בו נכנס האור אל המצלמה מסוגלת להעביר פי 6 יותר אור משאר החלקים במסך.

בנוסף לכך, במכשיר לא נמצא גם רמקול להאזנה למוסיקה או אפרכסת לביצוע שיחה, כששני אלו הוחלפו עבור הדור השלישי של טכנולוגיית הקרנת הסאונד מהמסך עצמו, מה שמאפשר קבלת תצוגה נטולת הפרעות ומכשיר נטול כפתורים וכניסות/יציאות לרמקול/מגירת סים מכל כיוון. יחד עם זאת, מפרטו הטכני של המכשיר כולל את מערכת השבבים Snapdragon 865 עם תמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי, 12 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, 256 גיגה-בייט של נפח אחסון, תמיכה ב-Wi-Fi 6 ומשקל כולל של 169 גרם.

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

מערך הצילום הראשי ב-Vivo Apex 2020

מערך הצילום של המכשיר הוא מהמרשימים שראינו לאחרונה ומהמסובכים שבהם, בשעה שזה מגיע עם חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה פיקסל וחיישן נוסף לביצוע זום אופטי ברזולוציה שאינה ידועה. החיישן הראשי במערך כולל גוף זעיר משלו המתפקד כגימבל (Gimbal) לכל דבר, מה שמעניק לנו לראשונה ייצוב אופטי טוב משמעותית משימוש ב-OIS על פי החברה. הגימבל מסוגל לייצב את התמונה גם קדימה-אחורה וגם לימין או לשמאל, כך שנוכל להסריט וידאו באופן יציב מאי פעם באמצעות הסמארטפון בלבד.

חיישן הזום האופטי מרשים לא פחות מהחיישן הראשי, בזמן שזה מגיע לראשונה עם קבוצה של 4 עדשות המחולקות ל-2/2 בשילוב מנסרה המעבירה את האור אל העדשות ואל החיישן. קבוצת העדשות המוזכרת מחולקת כאמור לקבוצות של 2, כשהקבוצות האלה מסוגלות לנוע בתוך מערך הצילום ולאפשר זום אופטי מתמשך המתחיל בזום אופטי פי 5 ומסוגל להגיע עד פי 7.5 ללא שימוש באמצעים דיגיטליים ובעבודה המזכירה את הזום האופטי המתבצע בעדשות ובמצלמות מקצועיות.

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

Vivo Apex 2020 (תמונה: prnewswire)

עם זאת, העובדה ש-Vivo שמרה על מערך הצילום מרשים באופן חומרתי לא אומר שהיא שכחה את גזרת התוכנה. כאן החברה חושפת בפנינו זוג טכנולוגיות מרשימות במיוחד מתוצרתה, כשהראשונה מביניהן נקראת Instant Photobomb Removal, וזו תעלים אובייקטים שאינם רצויים מהתמונות ומהסרטונים שלכם בזמן אמת. גם כשהרקע מסובך ואינו חלק, התוכנה תדע לשלב פריימים על מנת להשאיר אתכם ולהעלים את האנשים הנעים ברקע באופן עקבי.

הטכנולוגיה השנייה שנחשפה כחלק מהמכשיר נקראת Voice Tracking Auto-Focus, וזו מתירה לנו גישה לפוקוס אוטומטי חכם המשתמש בזוג רמקולים רגילים וברמקול המיועד לזיהוי קול לביצוע הפוקוס בלבד. בטכנולוגיה הזו נרצה להשתמש לדוגמה בזמן צילום של אנשים בשורה, כך שכל פעם שאדם אחר מדבר הפוקוס יעבור אליו באופן אוטומטי ללא התערבות שלנו ועל ידי זיהוי הקול המרכזי בסרטון.

כמוזכר בתחילה, קיומו של המכשיר מוקדש להצגת הטכנולוגיות שכנראה יגיעו אלינו בזמן הקרוב על ידי החברה באופן חלקי או מלא, ואת ה-Vivo Apex 2020 לא נוכל לרכוש בשלב זה.

מקורות
Vivo
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות