הדלפה: Huawei P40 Pro Premium יגיע עם חיישן הצילום לסמארטפונים הגדול בעולם

Huawei P40 Pro (תמונה: Twitter/Rodent950)

תחום הצילום בסמארטפונים ממשיך לצבור תאוצה בקצב מסחרר ואין ספק כי וואווי (Huawei) תורמת למירוץ באופן נכבד, כשה-Huawei P20 Pro הגיע עם חיישן בגודל 1/1.7 אינץ', ה-P30 Pro עם חיישן בגודל זהה, וה-Huawei P40 Pro Premium יגיע עם חיישן בגודל חסר תקדים של 1/1.28 אינץ'. במידה וההדלפה תתברר כנכונה, יהיה זה החיישן הגדול בעולם בעת ההכרזה אותו ניתן להשיג בסמארטפון.

עם זאת, רק לאחרונה ראינו את מכשיר ה-Galaxy S20 Ultra עם מצלמת 108 מגה פיקסל המתבססת על חיישן בגודל 1/1.33 אינץ', מה שגרם לו לעמוד מול קשיים טכניים רבים כמו טווח פוקוס צר הנגרם עקב גודל החיישן בדומה למצלמות מקצועיות ועוד. במידה ו-Huawei מעוניינת להגדיל את החיישן אפילו יותר, היא תצטרך למצוא פיתרון למשתמש הממוצע אשר ירצה לצלם תמונות חדות גם של דברים קרובים כשכל התמונה בפוקוס ולא רק פן אחד ממנה.

ייתכן כי וואווי תבחר להתעלם מהבעיה אשר הדבר גורם למשתמש שאינו בקיא בעניין, אך במקרה זה היא תצטרך להתכונן לקבלת ביקורת זהה לזו אשר קיבל ה-Galaxy S20 Ultra עם חיישן הצילום הראשי שלו. לצד ההדגשה הזו, ההדלפה האחרונה מגלה לנו את מפרטו המלא של המכשיר עם הרחבה אודות מערך הצילום האחורי שלו.

בגזרת המפרט הסטנדרטית, נמצא כאן מסך בגודל 6.7 אינץ', עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +Quad HD ובפריסה של 3160 על 1440 פיקסלים. קצב הרענון של התצוגה יעמוד על 120 הרץ, כשזו תהיה מקומרת מכל צדדיה על מנת להעניק חווית צפייה אין-סופית למשתמש. מתחת לפני התצוגה החברה תמקם סורק טביעות אצבע, כשבחלקה העליון והשמאלי נוכל לראות את חור המצלמה בצורת גלולה המגיע עם זוג מצלמות סלפי.

עוד בחלקת המפרט הטכני, נוכל לספר על כך שהמכשיר יגיע עם 12 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, לצד 512 גיגה-בייט של נפח אחסון אשר אמור להספיק לכל דרישותינו. על המכשיר עצמו ירוץ ממשק המשתמש EMUI 10.1 המתבסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, כשמאחורי הקלעים מתחבאת מערכת השבבים העוצמתית Kirin 990 5G.

מצלמות ה-Huawei P40 Pro Premium: מפרט טכני

במעבר למערך הצילום של המכשיר, כאן נגלה כי החיישן הראשי יגיע ברזולוציית 52 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/1.8, גודל חיישן של 1/1.28 אינץ' ועם תמיכה בפוקוס אוטומטי ומייצב אופטי. יחד איתו נקבל גם חיישן משני ברזולוציית 40 מגה פיקסל לצילום בזווית רחבה, כשזה מצלם דרך מפתח צמצם f/1.8, גודל החיישן מסתכם ב-1/1.54 אינץ' וגם כאן ישנה תמיכה בפוקוס אוטומטי.

בנוסף לזוג החיישנים המוזכרים לעיל, מערך הצילום כולל גם חיישן שלישי ברזולוציית 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0, בשעה שזה מאפשר ביצוע זום אופטי עד פי 3 (אורך מוקד של 80 מ"מ) דרך חיישן בגודל 1/4.0 אינץ' ועם תמיכה בפוקוס אוטומטי לצד מייצב אופטי. אם כל אלו לא הספיקו, נוכל ליהנות גם מחיישן בעל מנסרה (Periscope), המעניק לנו גישה לזום אופטי פי 10 (אורך מוקד של 240 מ"מ) דרך מפתח צמצם f/4.0, עם תמיכה בפוקוס אוטומטי וייצוב אופטי. אחרון להצטרף לחגיגה הוא חיישן ToF (ר"ת Time of Flight) לאיסוף עומק.

בחזית המכשיר ניתן להבחין בזוג מצלמות נוספות, ואלו מגיעות ברזולוציה של 32 מגה פיקסל לחיישן הראשי, אשר מצלם דרך מפתח צמצם f/2.0 עם חיישן בגודל 1/2.8 אינץ'. לצידו של החיישן המוזכר נמצא גם חיישן ToF נוסף לאיסוף עומק בחזית, מה שיאפשר פתיחה מאובטחת יותר באמצעות סריקת פנים והפרדה טובה יותר של האובייקט המצולם מהרקע במצב פורטרט.

במסגרת ההדלפה קיבלנו גם מבט נוסף על דגמי ה-Huawei P40 וה-Huawei P40 Pro, כאשר הדגם הסטנדרטי יגיע עם מערך צילום משולש הכולל חיישן ראשי, חיישן לצילום בזווית רחבה וחיישן המתיר גישה אל זום אופטי עד פי 3. בנוסף, גם בדגם הזה וואווי משלבת זוג מצלמות סלפי בחזית, אך מפרטן הטכני עוד לא ידוע בשלב זה. אודות דגם הפרו, אנחנו יודעים כי זה יגיע עם עיצוב זהה לדגם הפרו פרמיום, אך ייפרד מחיישן אחד במערך הצילום האחורי וסביר להניח שיגיע בגרסאות הכוללות פחות זיכרון עבודה.

על סדרת ה-Huawei P40 תכריז החברה באירוע שתערוך ב-26 במרץ.

השוואת מפרטים