שלט לוגו גוגל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

גוגל חושפת מגוון שיפורים למפתחי משחקים

| יום רביעי, 25 במרץ 2020, 17:27 | סלולר

בזמן שגוגל הכריזה על ביטול כנס המפתחים Google I/O 2020 הגדול שלה, החברה לא ביטלה את אירוע ה-Games Developer Summit למפתחי המשחקים, שהיה אמור להיות חלק מכנס ה-GDC 2020 (ר"ת Game Developers Conference) שבוטל. גוגל ניצלה את ההזדמנות על מנת להציג מגוון פתרונות חדשים לשוק מפתחי המשחקים עם שיפורים מרובים.

בין הכלים החדשים אותם החברה הציגה אפשר למצוא את Android Studio Profilers, אפשרות חדשה לבדיקת קוד המשחקים שתאפשר זיהוי מהיר ונוח יותר של זליגת משאבים ותיקון מהיר של תקלות לשיפור הביצועים. תוסף Game Development Extension בעבור Visual Studio שיאפשר פיתוח בעבור מספר פלטפורמות במקביל, ולבסוף, GPU Inspector, כלי חדש שיאפשר למטב את ביצועי המשחקים על ידי מתן מבט מפורט יותר על ביצוע רנדור המשחקים בליבה הגרפית.

הכלי האחרון, ה-GPU Inspector, הוא גם אחד מהכלים המעניינים ביותר, שנוצר בשיתוף פעולה בין גוגל לקוואלקום (Qualcomm) ויאפשר למפתחים להציע שיפורים בעבור ליבת ה-Adreno הגרפית של החברה. כלי זה יאפשר לחברה לשחרר עדכוני דרייברים דרך התקנת אפליקציה יעודית שתוכל לשפר את ביצועי הליבה הגרפית, בדומה לנעשה מחשבים, כאשר בשלב הראשון האפשרות תהיה זמינה במכשירי ה-Pixel 4 ו-Pixel 4 XL של גוגל, בנוסף לגרסאות ה-Snapdragon של מכשירי ה-Galaxy S10 ו-Galaxy Note 10 של סמסונג.

אפשרות נוספת שתגיע למפתחי המשחקים היא ה-Google Play Asset Delivery, פתרון חדש להפצת "משאבי משחקים" (game assets) שיאפשרו להימנע מזמני טעינה ארוכים על ידי הפצה חכמה ומהירה יותר של המשאבים, מה שיתורגם לחוויית משחק חלקה הרבה יותר בעבור המשתמש.

בעוד מדובר בעיקר במגוון פתרונות טכניים לשוק מפתחי המשחקים, אפשר ללמוד מהם על כמה מגמות אותן גוגל מנסה לשלב בתחום, בהן בראש ובראשונה עומד ה-GPU Inspector, עם אפשרות "עדכוני הדרייברים" אותם החברה תבצע בשיתוף פעולה עם קוואלקום. לפי הדיווח הרשמי, עדכון כזה הצליח להפחית את העומס על הליבה הגרפית באחד המשחקים בעד 40%, מה שמתורגם ישירות לביצועים גבוהים יותר וזמן סוללה ארוך יותר.

מקורות
Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות