שבבי PMIC החדשים (מקור סמסונג)

סמסונג חשפה צמד שבבים לשיפור חיי הסוללה באוזניות TWS

חברת סמסונג (Samsung) הכריזה על צמד שבבי ניהול חשמל PMIC (ר"ת power management integrated circuits) יעודיים בעבור אוזניות נטולות חוטים (TWS). שבב ה-MUA01 מיועד למארזי הנשיאה והטעינה של אוזניות ה-TWS ושבב ה-MUB01 מיועד לאוזניות ה-TWS עצמן, כאשר שני השבבים מחליפים עד 10 שבבים שונים וחוסכים עד 60% בשטח הדרוש באוזניות ה-TWS.

תפקידם של שבבי ניהול החשמל מובהר בצורה פשוטה יחסית באמצעות שמם, כאשר מהות המשימה שלהם הרבה יותר מורכבת מכפי שאפשר לחשוב. צמד שבבי ה-PMIC החדשים של סמסונג נועדו לפתור את המצב בו שבבי ניהול מרובים נדרשים לרוב במכשיר אחד, על ידי איחוד שבבי ניהול החשמל השונים לתוך שבב בודד. צעד זה חוסך לא רק בשטח הדרוש לשבב בתוך האוזניות, אלא משפר את צריכת החשמל שלו, כאשר שבב ה-MUA01 מחליף 10 שבבים וחוסך 60% בשטח הדרוש ואילו שבב ה-MUA02 מחליף 5 שבבים וחוסך 50% מהשטח הדרוש.

את צמד השבבים החדשים ניתן למעשה למצוא כבר באוזניות ה-+Samsung Galaxy Buds, כשהם אחד הגורמים התורמים לקפיצה בחיי הסוללה שלהן מ-6 שעות בדור הראשון, ל-11 שעות בדור השני. שבב ב-MUA01 הוא ה-PMIC הראשון בתעשיה המשלב תמיכה בטעינה חוטית ואלחוטית, כשהוא תומך בתקן Qi 1.2.4 האחרון של ארגון ה-WPC (ר"ת Wireless Power Consortium).

השוואת שבבי PMIC מהדור הראשון לשני (מקור סמסונג)

בנוסף לשימוש כשבבי ניהול חשמל, שבב ה-MUA01 מכיל בקר MCU (ר"ת microcontroller unit) פנימי עם זיכרון eFlash, המאפשר לבצע עדכוני קושחה לשבב עצמו. הוא תומך בהעברת נתונים דרך חיבורי החשמל מסוג PLC (ר"ת power line communication), מה שמאפשר לשבבי ה-MUA01 ו-MUB01 לדבר ביניהם כאשר האוזניות נמצאות במצב טעינה במארז.

בעוד אוזניות ה-+Galaxy Buds של סמסונג הן האוזניות הראשונות שמשתמשות בצמד שבבי ה-PMIC החדשים של החברה, סביר להניח כי נוכל למצוא אותם בדגמי אוזניות אחרים מחברות נוספות, מה שצפוי לשפר את זמני הסוללה באופן ניכר לעומת דור האוזניות הנוכחי, המשתמש בשבבי ניהול חשמל מרובים.

מקורות
samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות