משרד הבריאות ישלח לכם שאלון יומי לקבלת תמונת מצב על התפשטות הקורונה

| יום ראשון, 29 במרץ 2020, 21:39 | טכנולוגיה

כחלק מגל הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום המאבק כנגד מחלת הקורונה (COVID-19), משרד הבריאות הכריז כי הוא צפוי לשלוח בימים הקרובים שאלון יומי למכשירי הסלולר של תושבי ישראל, זאת על מנת ליצור מפה אפידמיולוגית לחיזוי ואיתור תסמיני קורונה, ועל ידי כך לעזור במאבק כנגד המגפה הנוכחית.

שאלון הבריאות החדש מצטרף לאפליקציית “המגן”  (להורדה אנדרואיד ו-iOS) שהוכרזה בשבוע הקודם, כאשר בניגוד אליה הוא לא נועד לספק לממלאים אותו מידע האם נחשפו לנגיף הקורונה, אלא לספק למשרד הבריאות ולממשלה תמונת מצב רחבה יותר של מצב הבריאות בארץ והתפשטות הקורונה. מידע זה יעזור לקבל תמונת מצב ברורה יותר שתעזור למקד את הטיפול והמשאבים.

המערכת החדשה פותחה עבור משרד הבריאות על ידי הסטרטאפ הישראלי דיאגנוסטיק רובוטיקס בשיתוף קופות החולים, מד״א ומכון ויצמן, ומשתמשת בשאלון אנונימי אותו האזרחים יתבקשו למלא, כאשר הוא לא מכיל פרטים מזהים מעבר לשם היישוב והרחוב בו הם גרים. המידע שימולא בשאלון יעזור לייצר תמונת מצב ממוקדת על התפשטות הקורונה.

פרופ' רן בליצר, ראש מערך החדשנות בכללית ואחד מהשותפים המובילים לתכנון וגיבוש המהלך הלאומי:

אנו זקוקים בעת הזו לכלים חדשניים שיספקו לנו מידע מודיעיני עדכני מהשטח. המיזם הזה יהיה העיניים והאוזניים שלנו בקהילה, כדי להבין את מגמות התחלואה והיכן צריך למקד מאמצים והגנה על אוכלוסיות בסיכון. גיבשנו כולנו יחד שאלון בעקבות המאמר המשותף עם מכון ויצמן, והפעילות המתואמת בעזרת התשתית של מכון ויצמן מול הציבור, ובתוך הקופות בעזרת התשתית של חברת דיאגנוסטיק רובוטיקס, תאפשר כיסוי מירבי ותמונה רחבה ככל האפשר.

השאלון החדש יתחיל להיות מופץ בהדרגה בימים הקרובים עד להפצה מלאה לכלל תושבי המדינה, כאשר משרד הבריאות מדגיש כי מילוי השאלון אינו תחליף לפניה לטיפול רפואי וכי הוא אנונימי.

בימים קשים כמו אלו שעוברים על מדינת ישראל כיום, מענה על שאלון קצר שיקח דקות בודדות מידי יום הוא צעד קטן בו יכול כל אדם לתרום למאבק של המדינה בקורונה, זאת לצד הפעולה הפשוטה של לא לצאת מהבית ולהישמע להוראות והנחיות משרד הבריאות.

קישור לשאלון לדוגמה

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות