שלט פרטנר

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הוט ואלטיס מודיעות: לא נרכוש את פרטנר

| יום שלישי, 31 במרץ 2020, 10:00 | כלכלי, מפעילות סלולר

כחודשיים לאחר שהגישו הוט מערכות תקשורת בע”מ ובעלת השליטה בה, חברת אלטיס אירופה (Altice Europe), הצעה לרכישה של 100% ממניותיה של חברת התקשורת פרטנר תמורת סכום שנאמד בכ-3 מיליארד שקלים, מודיעות היום (ג', 31.3) שתי החברות כי הן מושכות את הצעת הרכש, שהייתה מביאה למיזוגן של פרטנר והוט כספקיות סלולר בישראל, מהשולחן ולא ירכשו את החברה.

כמו גם חברות התקשורת האחרות בישראל, כך גם חברת פרטנר חטפה מכה קשה במסחר בשוק ההון כתוצאה מהשפעתה של התפרצות נגיף הקורונה על שווקי ההון בארץ ובעולם. מניית פרטנר איבדה קרוב לרבע משוויה מאז תחילת חודש מרץ, ושווי השוק שלה נכון לעת זו עומד על כ-2.4 מיליארד שקלים בלבד, מרחק של כ-20% מגובה ההצעה שקיבלה החברה מהוט ואלטיס. אך בהודעה שלה מציינת אלטיס כי חרף השפעות נגיף הקורונה, הדיונים לרכישה לא נעצרו.

בהוט ובעלת השליטה בה – אלטיס, מסבירים כי הדיונים בנוגע למשיכת הצעת הרכש הגיעו בשל מספר השפעות, בהן אי קבלת מכתב התחייבות מהבנק שאמור היה לממן את העסקה, זאת בנוסף למספר נושאים פתוחים אותם מגדירה אלטיס כ"מהותיים", אשר לא קיבלו פתרון. בין נושאים אלו מציינת החברה את "הצורך בוודאות תשלום דמי ביטול על ידי אלטיס והוט במקרה שהעסקה לא תושלם", ואת "העמדת הערבויות של חברות בקבוצת אלטיס להתחייבותיה של הוט בעסקה".

באלטיס מציינים גם את המצב הכלכלי המתדרדר במהירות, זאת עקב השפעות הסגרים המתבצעים בשל התפרצותו של נגיף הקורונה בישראל ובעולם כולו. על פי אלטיס, המצב הנוכחי מעמיד את שני הצדדים רחוקים מאוד מעמידה בלוח הזמנים אותו צפתה מבעוד מועד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות