לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

עדכון מאי 2020 של Windows 10 מעבר לפינה – גרסה סופית הופצה למעגל הבדיקה האחרון

מיקרוסופט (Microsoft) מוכנה לשחרר את “עדכון מאי 2020” (May 2020 Update) למערכת ההפעלה ווינדוס 10 של החברה, הידוע גם תחת שם הקוד 20H1 או גרסה 2004, כאשר היא משחררת את הגרסה הסופית של העדכון לבדיקה אחרונה של "מעגל בודקי ההפצה" (Release Preview ring) לפני השחרור הפומבי המלא.

בדומה לעדכון נובמבר 2019 האחרון, עדכון מאי 2020 החדש לא מביא איתו שינויים גדולים במיוחד, כאשר אחד העדכונים הגדולים ביותר הוא ב-Cortana, העוזרת הקולית של מיקרוסופט. בגרסה החדשה קורטנה הופכת להיות אפליקציה עצמאית ולא מובנית במערכת עצמה, מה שיאפשר לחברה לעדכן אותה באופן תדיר יותר. קורטנה מקבלת ממשק חדש המתמקד בטקסט במקום ההפעלה הקולית הרגילה שלה, שעדיין תהיה זמינה גם לאחר העדכון.

ממשק המערכת עצמו זוכה לכמה עדכונים בהם מנהל המשימות (Task Manager) שיוכל להציג מידע מפורט יותר על החומרה של המחשב עם הצגת סוג הכוננים, טמפרטורה של כרטיסי מסך מרובים ועוד, כשבנוסף מיקרוסופט הוסיפה אפשרות לשינוי שמות לשולחנות העבודה הוירטואליים במערכת. גם מנוע החיפוש הפנימי של המערכת מעודכן ומקבל את היכולת לבצע חיפושים שגויים, כך שהקלדה של חלק מהאותיות בשם התוכנה "Skype", לדוגמה "Skyp", עדיין תציג תוצאות לחיפוש Skype רגיל.

ממשק קורטנה החדש (מקור מיקרוסופט)

שיפור גדול וטכני יחסית בעבור חלק מהמשתמשים יגיע בדמות ה-WSL2 (ר"ת Windows Subsystem for Linux 2), קרנל הלינוקס המובנה של מיקרוסופט, שיגיע בגרסה השניה שלו כחלק מובנה מהמערכת הפעלה עצמה, אך עם אפשרות לעדכון עצמאי נוח יותר בעבור המשתמשים במערכת ה-WSL.

בדומה לעדכון נובמבר האחרון ואפילו עדכון מאי 2019, עדכון מאי 2020 איננו נחשב כעדכון מסיבי או משמעותי במיוחד לווינדוס 10, כאשר הוא מביא איתו בעיקר שינויים קטנים יחסית שעוזרים לשימוש נוח יותר, אך אינם מביאים איתם בשורה גדולה של ממש למשתמשים.

איך מעדכנים את Windows 10?

מאחר ומדובר על שחרור גרסת מאי 2020 הסופית למעגל הבודקים, העדכון עדיין איננו זמין להורדה רגילה, זו תגיע רק בחודש הבא. בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט, העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין להורדה דרך מרכז העדכונים בווינדוס 10.

מקורות
windows
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות