פייסבוק תאפשר שיחות קבוצתיות של עד 8 משתמשים ב-WhatsApp

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

פייסבוק צפויה לשדרג את יכולת השיחות הקבוצתיות של אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) ולאפשר שיחות אודיו ווידיאו של עד 8 משתמשים בו זמנית, כך עולה מתוך גרסת הבטא האחרונה המוצגת בדיווח של WABetaInfo, הידוע בחשיפות שלו לתכונות חדשות בוואטסאפ, כאשר מדובר על הכפלת כמות המשתמשים האפשריים בשיחה קבוצתית.

פייסבוק משדרגת למעשה את שיחות הועידה מרובת המשתתפים אותן הציגה רשמית בתחילת החודש, כשעד כה היא איפשרה שיחות של עד 4 משתתפים בלבד עם הצפנה מקצה לקצה של השיחות. על מנת ליהנות מהיכולת המשודרגת לנהל שיחות של עד 8 משתמשים יש צורך שכל המשתמשים בשיחה ישתמשו בגרסאות הבטא האחרונות של וואטסאפ, כשנכון להרגע מדובר על גרסאות 2.20.50.25 ל-iOS ו-2.20.133 לאנדרואיד.

אפשר לומר כי מדובר במגמה גדולה יחסית בתוכנות המסרים השונות שעוברות שדרוג משמעותי בתקופה הנוכחית ליכולות שיחות הוידאו והאודיו מרובות המשתתפים שלהן בצל מגפת הקורונה (COVID-19), שהגדילה באופן אדיר את הצורך של משתמשים ליצור קשר לא רק אחד עם השני אלא עם קבוצות משתמשים שלמות.

שיחות ועידה של עד 8 משתמשים (מקור wabetainfo)

בעוד לא מדובר על מתחרה ישיר לאפליקציית הזום (Zoom) הפופולרית כיום בימי הקורונה, שרק אתמול (ד’) הודיעה על גידול מ-200 ל-300 מיליון משתמשים תוך חודש, מדובר על שדרוג יכולות דומה לזה שהוצג ב-Messenger למחשב, כאשר לוואטסאפ יש יתרון חשוב וקריטי במיוחד, קהל משתמשים שעומד נכון להיום על למעלה מ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם. 8 משתמשים הם לא הרבה יחסית לאפשרויות בזום, אך בעבור המשתמש הממוצע שרוצה לנהל שיחה עם חברי המשפחה שלו, מדובר ככל הנראה בפתרון המעשי ביותר שלא מצריך התקנה של אפליקציות נוספות במכשיר הסלולרי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים